Apple Watch Düşme Algılama Testi – Sakın Denemeyin !!!

Apple Watch Düşme Algılama Testi

Merhaba arkadaşlar, sağlıklı ve mutlu günler dilerim. Bomba gibi bir Apple Watch düşme algılama testi ile karşınızdayım! Apple Watch düşme algılama testi hakkındaki soru ve görüşlerinizi yorum yazarak benimle paylaşabilirsiniz. İyi seyirler…

✅ Apple Watch Gizli Özelliklerini öğrenmek için; Apple Watch Gizli Özellikler yazıma göz atabilirsiniz.
✅ Yeni videoları kaçırmamak için; Youtube kanalıma ABONE OL tıklayarak ücretsiz abone olabilirsiniz…

Geçtiğimiz günlerde YouTube’da bir anket oluşturarak sıradaki videonun hangi konuda olmasını istersiniz diye sormuştum. Burada gördüğünüz gibi çoğunluk Apple Watch konulu bir video istemiş. Yorumlarınızda spesifik bir konu belirtmediğiniz için de konuyu belirlemek bana kaldı. Öyle bir konu seçmeliydim ki hem sizlere layık olmalı hem de daha önce YouTube’da yapılmamış bir şey olmalıydı. İşte tüm bu parametreler, bizi Apple Watch’un düşme algılama testinde bir araya getirdi. Düşme testini gerçekleştirirken yaşanabilecek sakatlık masraflarını karşılayabilmem için videoyu beğenmeyi ve kanalıma abone olmayı unutmayın.

Apple Watch düşme algılama özelliği nedir ve işe yarar?

Son zamanlarda giyilebilir teknoloji hayatımızda önemli bir yer tutmaya başladı. Özellikle spor ve sağlık uygulamaları ile hayatı oldukça kolaylaştırıyor. Hatta bazı özellikler var ki hayatınızı kurtarabilir. Örneğin; elektrokardiyogram gibi kalp hızını ve ritmini takip eden bir uygulama sayesinde uyarılabilir ve erken müdahale şansını yakalayabilirsiniz. Apple Watch’ta bulunan düşme algılama özelliği de bir yerlerde düşüp kaldığınızda acil aramalar yaparak hem ambulans çağırabiliyor hem de önceden belirlediğiniz bir kişiye yardım çağrısında bulunabiliyor.

Tüm bu anlattıklarım birer söylenti ya da şehir efsanesi değil. Geçtiğimiz aylarda düşme algılama özelliği sayesinde bir hayat kurtuldu… Amerika’da yaşayan 65 yaşındaki Bob ve oğlu Gabe birlikte bisiklet sürmek için plan yaptılar. Bob buluşma yerine oğlundan erken gelerek bisiklet sürmeye başladı. Ancak dengesini kaybederek dağ bisikletinden düştü ve başını çarparak kafa travması geçirdi. Bilincini kaybeden Bob, yardım isteyecek durumda değildi. Bileğinde bulunan Apple Watch “düşme algılama” özelliği sayesinde yardımına koştu.

Akıllı saat, Bob’un acil arama listesinde bulunan oğlu Gabe’e konumunu mesaj olarak iletti. Mesajda; “Acil servis YARDIM. Apple Watch sert bir düşüş algıladıktan sonra Bob, yaklaşık olarak bu konuma acil servis çağırıyor. Bu mesajı kabul edin çünkü Bob’un acil durumlarda aranacaklar listesinde varsınız.” yazıyordu. Gabe’e mesaj göndermekle yetinmeyen Apple Watch, ambulansa da yardım çağrısında bulunarak Bob’un konumunu iletti. Gabe olay yerine geldiğinde babasının orada olmadığını gördü. Tam bu sırada akıllı saat, Bob’un kaldırıldığı hastaneden konumu güncelleyerek Gabe’e yeni bir mesaj gönderdi. Hastaneye doğru yola çıkan Gabe babasına kavuştu…

Akıllı saat sayesinde hastaneye kaldırılıp direkt müdahale edilen Bob, böylelikle tehlikenin boyutu büyümeden sağlıklı bir şekilde hastaneden ayrıldı.

Apple Watch Düşme Algılama Aktif Etmek

Apple Watch’u ilk aldığınızda düşme algılama özelliği kapalı olarak geliyor. Bu özelliği aktif etmeyi lütfen unutmayın! Düşme algılama özelliğini aktif etmek için; “iPhone / Watch Uygulaması / Acil SOS / Düşme algılama” yolunu izleyebilirsiniz.

Söz Sizde...

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir