See Dizi İncelemesi Youtube Aracılığıyla İzle

Merhaba arkadaşlar, See Dizi İncelemesi videosu ile karşınızdayım. İlk Apple Orijinal yapımı See dizisi hakkındaki soru ve görüşlerinizi yorum yazarak benimle paylaşabilirsiniz. İyi seyirler…

✅ Yeni videoları kaçırmamak için; Youtube Kanalıma ücretsiz abone olabilirsiniz.

Gelecekte tüm insanlık görme yetisini kaybetse ne olurdu? Teknolojiyle çözüm bulunur muydu? Yoksa ilkel yaşama geri mi dönülürdü? Kimsenin göremediği bir toplumda görme yetisi olan bireyler nasıl karşılanırdı? Mucize mi yoksa lanet mi? İşte karşınızda, Apple’ın ilk orijinal yapımı olan See.

✅ Apple tv+ (Apple Tv Plus)

Geçtiğimiz aylarda Apple Tv+ adıyla yeni online içerik platformu tanıtılmış ve See dizisinin fragmanı yayınlanmıştı. 1 Kasım tarihi itibariyle 107 ülkede, aylık 4,99 $ (Amerikan Doları) karşılığında Apple Tv+ hizmetine başlandı. Ne yazık ki ilk etapta ülkemizde kullanıma açılmadı. Söylentilere göre Türkiye’de hizmete girememesinin nedeni Tv+ isim hakkının Turkcell’e ait olması. Bu problemin nasıl ve ne zaman aşılacağı henüz belli değil. Bekleyip göreceğiz. Eylül 2019 tarihinden sonra iPhone, iPad, Apple Tv veya Mac ürünlerinden herhangi bir tanesini satın alanlar için Apple Tv+ hizmeti 1 yıl boyunca ücretsiz olarak sunulacak. Netflix gibi dünya çapında başarı sağlamış bir online platform karşısında başarı sağlayıp sağlayamayacağını da zaman gösterecek. Sizce Apple yeni online içerikleri ve orijinal yapımları ile başarılı olabilir mi? Yorum yaparak görüşlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

✅ See Dizi İncelemesi | See Dizi Önerisi | See Dizi Tavsiyesi

Jason Momoa, ekranlara geri döndü ve kabilesinin düşmanlarını cezalandırdı. Fakat bu sefer taht oyunları için değil. Apple Tv Plus’dan gelen yeni bir fantezi dizi için işte See… Dizinin yaratıcısı Steven Knight. Kendisi aynı zamanda Netflix’te halen yayınlanan Peaky Blinders dizisinin de yaratıcısı ve yazarı. Dizinin başrolünde Game of Thrones ve Aquaman gibi kaliteli yapımlarından hatırlayacağınız Jason Momoa var. Epik drama türündeki See dizisi, günümüzden 600 yıl sonra, insan nüfusunun bir virüs tarafından yok edildiği, hayatta kalanlarınsa kör olduğu bir gelecekte geçiyor. Tüm insanlık görme duyusunu yitirdiğinde, insanlar adapte olmak ve hayatta kalmanın yeni yollarını bulmak zorunda kalıyorlar.

21. yüzyılda meydana gelen ölümcül bir virüs salgını sonrasında Dünya’da hayatta kalan insan sayısı 2 milyonun altına düştü. Hayatta kalanların hepsi kör kaldılar. Şimdi, yüzyıllar sonra, görme fikri yalnızca bir efsane olarak kaldı.  Adını anmak bile sapkınlık sayılıyor.

İnsanlar, görme yetisinin tanrı tarafından gezegenin yok edilmesini engellemek için alındığına inanıyorlar. Tanrı, dünyada düzeni sağlamak için ışığı yok etmiştir. Işık artık düşmanlarıdır. Tüm bu düzen ve İnandıkları her şey, yüz yıllar sonra görme yetisiyle gelen ikizlerin doğumuyla değişmeye başlayacaktır.

Körlük insanlarda koku, tat, işitme gibi diğer duyuların daha fazla gelişmesine sebep olmuş. Fakat 21. yüzyılın üstünden yüzyıllar geçmesine rağmen teknoloji ilerlememiş. Körlük sebebiyle çağ tam tersine taş devri ile orta çağ arası bir düzene dönmüştür. Bu dönemde, derin bilgilere sahip kütüphaneler kaybedilmiş ve insanlar aptal alametlere ve mistik güçlere inanmaya başlamıştır. Görmek cadı alameti haline gelmiştir. İnsanlar avlanarak beslenmeye başlamıştır.

Dizinin ilk üç bölümü aynı anda yayınlanmıştı. Acaba Netflix gibi tüm sezon aynı anda mı yayınlanacak diye düşünürken sonrasında haftalık bölümler gelmeye başladı. See dizisinin ilk sezonu 10 bölümden oluşacak ve şu anda dizinin ilk 6 bölümünü izlemiş bulunuyorum. Dizide çok fazla karakter derinlikleri olmasa da körlüğün yansıtılışı gayet başarılıydı. Kullandıkları konu ile diziye çok daha farklı derinlik, gizem ve farklılık katılabilirdi fakat ne yazık ki şu ana kadar durumlar tahmin edilebilir şekilde ilerliyor. Dizinin kurgusunu ise oldukça beğendim. Kurgu ve yaratılan dünya ilgi çekici. Göremeyenlerin dünyası gören gözlerle irdelendiği için doğal olarak ufak tefek mantık hataları oluyor. Oyunculuklara değinecek olursam Jason Momoa der ve bir müddet susarım. Özellikle savaş sahnelerinde izleyenleri kendisine hayran bırakıyor. Zaten bu tür dizilerde dövüş sahneleri önemli bir yer tutar. Bu incelemeyi izledikten sonra olur da diziyi izlememeye karar verirseniz. En azından 3. bölümde açık bir arenada gerçekleşen dövüş sahnesini kesinlikle izleyin. Bir grup insan yok edilirken yaşanan vahşet, daha farklı nasıl insan öldürülebilir ki diye düşüncelere kapılmanıza sebep olacak.

Farklı konusu, kurgusu, dijital efektlerin olmayışı, çekimlerin çok doğal olması uzun zaman sonra bana derin bir oh dedirtti. See dizisini izlemenizi tavsiye ediyorum. Soru ve görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşabilirsiniz.

En İyi 100 Yabancı Dizi Önerisi başlıklı videoma ise başlığı tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Hoşça ve dostça kalın!

Söz Sizde...

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir