Göçebe – Stephenie Meyer

Bu yazımda, ne tarz kitaplar sevdiğimi iyi bilen değerli ablam Gülhan Koyuncu ‘nun tavsiyesi ve kitabı getirmesi ile okumaya başladığım, Stephenie Meyer‘in yazmış olduğu Göçebe adlı romandan bahsetmek istiyorum.

Göçebe - Stephenie Meyer
Göçebe – Stephenie Meyer

Göçebe, Alacakaranlık (Twilight) yazarı Stephenie Meyer’in  fantastik – bilim kurgu tarzında yazdığı ütopik bir roman. Dünyanın ele geçirilmesinin hiç bu kadar çarpıcı ve farklı bir bakış açısıyla ele alındığını görmemiştim.  Her şeye farklı bir bakış açısı, bir bakıma bilim kurgu, bir bakıma felsefe, bir beden ve iki ruh.

“Stephenie Meyer, görkemli zihnini ve ruhunu kullanarak karanlık hikâyelerini inanılmaz bir aydınlıkla okuyucularına sunuyor. Kahramanları ne kadar büyük acılar çekse de, Meyer hikâyelerini ışık ve umutla doldurmayı çok iyi beceriyor.”
Orson Scott Card, Ender Serisinin Yazarı

Gerçekten Stephenie Meyer‘in hayal gücünü nasıl ustaca kullandığının bir göstergesi daha olan bir kitap. Aslında anlatımı çok sıradan. Fakat insan okurken neden bilmem sıkılmıyor. Göçebe’ye hayran kalacak, üzülecek ve insani değerlerinizi birkez daha yargılayacaksınız…

Hikayenin başlangıcında insan epeyce bir afallıyor. Sonra yavaş yavaş olayların özüne iniyor ve her şeyi yerine oturtmaya başlıyorsunuz. Bir bedende iki ayrı ruh; iki ayrı ruhu seven, iki ayrı erkek. İnsanlık, üzerine unutulmayacak dersler…

Kitabın 679 sayfa olması gözünüzü korkutmasın. Çok kısa bir sürede bitireceksiniz. İnsan istese de kitabı uzun süre elinden bırakamıyor.

Söz Sizde...

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir