Jurassic World

İlk olarak 90’lı yılarda Jurassic Park adı ile çekilen film, tam 22 yıl sonra Jurassic World adı ile seriye devam ediyor. Görsel efektin dibine vurulduğu Jurassic World filmi 2 saat sürerken imdb‘den 7.4 gibi başarılı bir puan alıyor.

Jurassic World
Jurassic World

Filmin yönetmen koltuğunda Colin Trevorrow otururken, başrolleri Chris Pratt, Bryce Dallas Howard, Nick Robinson ve Ty Simpkins paylaşıyor.

Kostarika yakınlarındaki Isla Nublar adası, bundan 22 yıl önce Jurassic Park hikayesinin başladığı yer olmuştu. John Hammond‘ın tasarladığı sıradışı park projesi, yıllar sonra hayata geçirilir ve böylece dinozor temalı, tam teşekküllü bir park ortaya çıkar. Yıllar geçtikçe ziyaretçisinin parka olan ilgisini kaybetmesi parkın sahibi Simon Masrani ve yardımcılarını harekete geçirir. Ziyaretçilerin ilgisini arttırmak amacı ile parktaki dinazorların DNA’ları ile oynayarak yeni bir tür ortaya çıkarırlar. Ancak bu plan, ada sakinlerinin hayatını tehlikeye atacak ciddi bir tehditle sonuçlanır.

Genleri ile oynanarak zeki bir dinazor yaratılması senaryoya heyecan katıyor.  65 milyon yıllık ilkel ölümcül dürtüler zeka ile birleştiğinde neler olabilir düşünebiliyor musunuz?

Jurassic World filmi ilk Jurassic Park filmlerinden çok şey kaybetmiş gibi duruyor ama kesinlikle vahşiliğinden hiçbir şey kaybetmemiş. Bakıyorum da filme çocuk filmi gözüyle bakanlar var, eğer bu filme çocuk filmi gözüyle bakarsanız çok yanılırsınız. Jurassic Park ilk yayınlandığında dünya çapında öyle ses getirmişti ki her yerde dinazor maketleri, kart postallar, thisirtler vs. cirit atıyordu. 90’lı yıllarda böyle efektleri görmek nadirdi tabiki. Günümüz teknolojisinde artık çok sık görebiliyoruz bu efektleri. Filmde de bu teknolojiye o kadar çok yer verilmiş ki bir yerden sonra sıkıcı olabiliyor.

Film oyunculuklarında Zach ve Gray kardeşler başarılı bir performans sergilemiş ancak Owen ile Claire ikilisinin kimyası pek tutmamış. Açıkçası filmde o eski his ve tutku yok, zaten hiçbir şey ilkinin yerini tutmuyor.

Spoiler
Filmin finalinde Jurassic Park severleri bir sürpriz bekliyor. T-Rex olmadan Jurassic Park filmi tabikide düşünülemezdi. Hiç beklemediğiniz bir anda T-Rex karşınıza çıkacak 😉
[featured-video-plus]

Söz Sizde...

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir