IOS 9 Beta Kullanıcılara Sunuldu

Dün akşam saatlerinde ios 9 beta sürümü kullanıcıların hizmetine sunuldu. IOS 9’u denemek isteyenler ipad ve iphone cihazlarına bugünden itibaren beta sürümünü indirebilecekler.

Dün yayınlanan IOS 9  birçok yenilikle beraber geliyor. Bu yeniliklerden faydalanmak isteyenler Apple Beta Yazılım Programı’na kayıt yaptırarak cihazlarına ios 9 kurabilecekler.

IOS 9
IOS 9

iPhone veya iPad cihazınıza iOS 9 beta sürümünü indirmek için öncelikle Safari tarayıcınızı açın. Sonra beta.apple.com/profile sayfasına girin ve Download Profile tuşuna basın. Daha sonra güncellemenin yüklenmesi için Ayarlar menüsüne yönlendirileceksiniz. Install yani Yükle butonuna tıkladıktan sonra ise güncelleme kurulumu başlayacak.

IOS 9 ile Gelen Yeni Özellikler

iOS 9 ile iPad’lere yeni özellikler kazandırılacak. Bu özelliklerle beraber iPad üzerinde yazı yazmak çok daha kolay olacak. Özel kısa yollara sahip bir klavyeye sahip olacak yeni iPad işletim sisteminde fiziksel klavye ile yapılanların hepsi iPad’in dokunmatik ekranında yapılabilecek. Buna ek olarak iPad’te çoklu uygulamalar daha rahat kullanılabilecek.

Ekran ikiye bölünerek kullanılabilecek. Örneğin bir yanda e-posta yazarken diğer yanda internette gezilebilecek. Videolar ise ekranın bir köşesine küçültülebilecek ve diğer uygulamalar kullanılmaya devam edilebilecek.

iOS 9’un en büyük özelliği ise kullanıcıların artık şarj sorununu çözmeye aday olması. Düşük enerji moduna sahip olacak iOS 9’un şarjı bu moda geçirildiğin 3 saat daha artacak.

iOS 9 ile birlikte gelen en sıradışı özellik ise bilinmeyen numaraları bitirecek olan fonksiyon.

Örneğin telefon rehberinizde olmayan biri aradığında iPhone’unuz hemen numaranın altında tahmin yürüterek numaranın ait olduğu kişiyi sizle paylaşacak. Yani bilinmeyen numara sizi aradığında kim olduğunu o an görebileceksiniz. Bu özellik ile birlikte Apple, kullanıcıların telefon numaralarını ve bilgilerini hiçbir şekilde kimseyle paylaşmayacağının da altını çizmeyi ihmal etmedi.

IOS 9  Hangi Cihazlara Yüklenebilecek?

İşte iOS 9’u destekleyen iPhone ve iPad modelleri: iPad 2, 3’üncü jenerasyon iPad, 4’üncü jenerasyon iPad, iPad Air, iPad Air 2, iPad Mini, iPad Mini 2, iPad Mini 3, iPhone 4S, IPhone 5, iPhone 5C, iPhone 5S, iPhone 6, iPhone 6 Plus, 5’inci jenerasyon iPod touch…

IOS 9'u destekleyen cihazlar
IOS 9’u destekleyen cihazlar

1 Yorum

  • ios 9 beta nın en önemli özelliği şarj problemini ortadan kaldırıyor olması

Söz Sizde...

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir