Bir Sen Eksiktin Tivibu

Konuya başlamadan önce futbol düşkünü biri olduğumu belirteyim. Hatta şu anda yazıyı yazarken bir yandan da göz ucuyla Deportivo vs Real Sociedad müsabakasını takip ediyorum. Bu akşam oynanacak olan Beşiktaş vs Trabzonspor maçına kadar iyi vakit geçirmemi sağlıyor.

Tivibu1

Benim gibi başka futbolsever kardeşleriminde dertlerinden birisi olan bu konuya değinmek için düşüncelerimi paylaşmak istiyorum.

Takımının hazırlık, süper lig ve avrupa arenasında oynadığı maçların tamamını izlemek isteyen bir futbolsever; d-smart, digitürk ve tivibu uydu alıcılarının hepsini birden bulundurmak zorunda. Buna inanabiliyor musunuz?

Soygun Var!

Uydu alıcısını aldın diyelim, dert bitmiyor. Zaten aylık belirli bir ücret karşılığında üye olduğun bu platformlar bir de paket servis ediyorlar. Şu takımın maçları için şu kadar öde, bu takımın maçları için bu kadar öde! İspanya ligi için ayrı para öde. Film izlemek istiyorsan bunu da ödemelisin. Öde babam öde..

Son Soyguncu Tivibu

UEFA Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi maçlarının tamamı Tivibu Spor’da diye reklam yapan, soygunun son halkası olan Tivibu’nun Şampiyonlar Ligi ön eleme maçlarını yayınlamadığını gördük. Ön eleme maçının ilk ayağı D-smart’ta, ikinci ayağı ise Digitürk adı verilen diğer soyguncularda yayınlandı. Hatta Digitürk burada çığır açarak mevcut üyelerine yani benim gibi hem lig tv hem de spor extra  paketlerine üyeliği olanlara dahi maçı izleyebilmemiz için ayrı bir ücret talep etti.

Yeni Bir Düzen İstiyoruz

Asıl acı olan şu ki ne kadar soyulsak da takımımızın tüm maçlarını izleyemiyoruz. Kim, evine üç ayrı uydu alıcısı alır ki? Tüm spor müsabakalarının tek bir çatı altında toplandığı tek bir soyguncuya razı olacak durumdayız.

Korkarım yakında milli maçlarımız ile milli duygularımız da para karşılığında sömürülecek. Lanet okuyorum bu düzene!

Söz Sizde...

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir