Yenilmezler Ultron Çağı

Yeni çıkan filmleri sadece tek bir siteden takip ediyorum. Neredeyse hergün güzel bir film eklenmiş mi diye bakarım. Bugün o günlerden birisiydi ve sitede Yenilmezler Serisinin ikinci filmi ile karşılaştım.

Avengers Age Of Ultron
Avengers Age Of Ultron
Yenilmezler Ultron Çağı Film Konusu

Tahmin edebileceğiniz gibi kahramanlarımız dünyayı kurtarmak için amansız bir mücadele veriyorlar. Kendini bilmez çılgın bilim adamımız iRon Man‘in yaratmak istediği yapay zeka aşırı zeki çıkınca tüm kontrolü eline alıyor. Amacı, barış olarak kodlanmasına rağmen Ultron adındaki yapay zekamız, barışın çözümünü yozlaşmış insanlığı yok etmekte görüyor. Bunu gerçekleştirmek içinde önce önündeki engel olan İntikamcıları (yenilmezleri) yok etmek gerektiğinin bilincinde planlarına başlıyor.

Bu kez hiç olmadığı kadar aksiyonlu bir macerayı vadeden film, her bir kahramanın kişisel yaşamına ve aralarındaki ilişkilere vurgu yapmayı hedefliyor.

Film Hakkında Görüşlerim

Arkadaşlar Yenilmezler Ultron Çağı filminden konu olarak öyle çok şey beklemeyin. Sonra üzülürsünüz benden söylemesi. Yukarıda da belirttiğim gibi film bol aksiyon ve macera vaadediyor. Öyle ki filmin henüz ilk sahnesinde kendinizi bir aksiyonun, kaosun ortasında buluyorsunuz. İlk filmde dünyayı kurtardıktan sonra her biri kendi yoluna giden kahramanlarımız ne ara toplandılar da savaşa başladılar? Daha ilk sahneden konusuz ama görsel efekt açısından muhteşem bir film olduğunu anlıyorsunuz.

Bu film sadece Kaptan Amerika, Iron Man, Hulk ve Thor gibi kahramanların hayranlarını memnun edecektir ki bende onlardan birisiyim. Kısaca konu çok kötü ama görsel şölen fena.

Spoiler
Bana göre filmin en can alıcı sahnesi yeşil dev Hulk ile Veronica adlı dev robot Iron Man‘in kapışma sahnesiydi.

Birde filmi izlerken Tarkan aklıma geldi hani şu kurdu olan Tarkan’dan bahsediyorum. Hatırlayanlar olacaktır; ölümüne dayak yedikten sonra eski gücüne kavuşmak için bir mağarada suya giriyordu. İşte buna benzer bir sahneyide Thor suya girerken göreceksiniz.

Yenilmezler Ultron Çağı Fragman
[featured-video-plus]

 

2 Yorumlar

  • 3D diye gitmiştik ama verdiler elimize 2D gözlüğü 😀
    bu seri devam eder benden demesi

    • Devam filminde senaryoyu da daha iyi kurgularlar umarım.

Söz Sizde...

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir