San Andreas Fayı

İnsanlık tarihinin en büyük depremine hazır mısınız? San Andreas Fayı, görsel efektleri ile sizi sarsmaya geliyor. Yönetmenliğini Bred Peyton’un yaptığı filmin başrolünde Dwayne Johnson var.

San Andreas Fayı
San Andreas Fayı
Filmin Konusu

O âna kadar insanlık tarihinin en büyük depremi 9.5 şiddetindeydi ve atom bombasından 10 kat daha büyük bir etki yaratmıştı. Filmde Los Angeles arama ve kurtarma ekibinde görev alan Tom‘un hayatı ön plana çıkarılıyor. Kötü şöhreti ile bilinen San Andreas Fayı’nın kırılması ile 9 şiddetindeki bir depremle Kaliforniya sallanır. Bir arama kurtarma pilotu ve artık araları pek de iyi olmayan eşi, Los Angeles’tan San Francisco’ya, kızlarını kurtarmak için yola çıkarlar. Ancak, kuzeye yaptıkları bu tehlikeli yolculuk, henüz sadece bir başlangıçtır. Ve ne zaman en kötüsü artık bitti diye düşünseler, daha da kötüsü başlamaktadır.

San Andreas Fayı Hakkında Yorumum

Aslında senaryo açısından klasik Amerikan filmlerinden bir tanesi. Ancak aksiyon ve yıkım isteyenlerin zevkle izleyeceği bir film. 9,6 şiddetinde bir depremin neler yapabileceği çok güzel işlenmiş ve görsel efektlerle desteklenmiş.  Filmde öyle bir tsunami sahnesi var ki mutlaka görmelisiniz.

Film kendisini ilk saniyesinden son saniyesine kadar heyecanla izlettiriyor. Adrenalin ve duygular tavan yapıyor. Dwayne Johnson gibi muhteşem bir aktöründe filmde rol alması cabası. Seyirlik bir felaket filmi olmuş diyerek noktayı koyuyorum.

Spoiler
Filmin sonunda bana itici gelen Amerikan propagandası yapılarak sallanan bir amerikan bayrağı ile final yapılıyor. Ama adamlar kendileri yapmış, bizim bayrağımızı sallayacak halleri yok. 🙂
[featured-video-plus]

Söz Sizde...

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir