Google’de hızlı indekslenmek

 Google’de hızlı indekslenmek

Bir çok webmasterin sorunu olan indekslenmek için basit ve hızlı bir çözüm önereceğim. Öyle ki sadece saniyeler içerisinde yeni eklediğiniz bir yazı google arama motorunda görünecektir.

Bunun için yapmanız gereken google webmaster tools‘u kullanmak. Web sitelerini takip edenler zaten sitesini Google’nin bu hizmetine kayıt ettirmişlerdir. Bu yüzden sitenizi nasıl kaydedeceğinizi anlatmaya lüzum görmüyorum.

google gibi getir

Yapmanız gereken işlem çok basit. Yukarıdaki linkten webmaster tools sayfasına giriş yapıyorsunuz. Kontrol panelinde soldaki menüden Tarama kısmını seçiyorsunuz. Bu kategorinin altında Google Gibi Getir seçeneğini göreceksiniz. Bu seçeneği tıklayalım. Karşımıza gelen sayfada indekslenmek istediğiiz sayfanın url adresini yazıp Getir butonunu tıkladıktan sonra Dizine Gönder diyoruz. Hepsi bu kadar 3 saniye içerisinde sayfanız google arama motorunda görünecektir.

M. Kavlakcı

https://mkavlakci.com

Aslında her şey ilkokul hocamın çok konuşuyorum diye kulağımı büküp, cetvelle beni dövmesiyle başladı. Ondan sonra hiç susmadım. 2015 yılında bu bloğu açarak konuştuklarımı yazıya dökme zamanının geldiğine karar verdim. Artık hem konuşup hem yazıyorum..

Bunlar da İlginizi Çekebilir

1 Yorum

  • google da hızlı indeks almak için webmaster tools kullanmanın faydalı olması yanı sıra, site içeriklerinin sosyal medya da da paylaşılması çok yararlıdır, yazınız için teşekkürler.

Söz Sizde...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.