Google’de hızlı indekslenmek

Bir çok webmasterin sorunu olan indekslenmek için basit ve hızlı bir çözüm önereceğim. Öyle ki sadece saniyeler içerisinde yeni eklediğiniz bir yazı google arama motorunda görünecektir.

Bunun için yapmanız gereken google webmaster tools‘u kullanmak. Web sitelerini takip edenler zaten sitesini Google’nin bu hizmetine kayıt ettirmişlerdir. Bu yüzden sitenizi nasıl kaydedeceğinizi anlatmaya lüzum görmüyorum.

google gibi getir

Yapmanız gereken işlem çok basit. Yukarıdaki linkten webmaster tools sayfasına giriş yapıyorsunuz. Kontrol panelinde soldaki menüden Tarama kısmını seçiyorsunuz. Bu kategorinin altında Google Gibi Getir seçeneğini göreceksiniz. Bu seçeneği tıklayalım. Karşımıza gelen sayfada indekslenmek istediğiiz sayfanın url adresini yazıp Getir butonunu tıkladıktan sonra Dizine Gönder diyoruz. Hepsi bu kadar 3 saniye içerisinde sayfanız google arama motorunda görünecektir.

1 Yorum

  • google da hızlı indeks almak için webmaster tools kullanmanın faydalı olması yanı sıra, site içeriklerinin sosyal medya da da paylaşılması çok yararlıdır, yazınız için teşekkürler.

Söz Sizde...

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir