İhanet Noktası

İhanet noktası, hastanemiz kütüphanesinden seçmiş olduğum yazarı Dan Brown ile dikkatim çekmiş olan kitaptır. Kendileri çok ünlü bir yazar olmalarına karşın daha evvel okuduğum tek kitabı Cehennem adlı romanıydı. Okuduğum ilk kitabında çok sıkılmıştım yine de sonuna kadar bitirdim. Bu kadar ünlü olmasının bir nedeni olmalı diye düşündüm ve yazara bir şans daha vererek ihanet noktası adlı romanını okumaya başlamış bulundum. Kitabı bitirdiğimde verdiğim kararın doğruluğunun gururu ile kitaplığımdaki okunacaklar listesine Dan Brown’ın Dijital Kale kitabını ekledim.

Dan Brown - İhanet Noktası
Dan Brown – İhanet Noktası

Kitabı ilk elime aldığımda her zaman ki gibi arka kapak yazısını okumakla başladım. Sizlerede bir fikir vermesi açısından İhanet Noktası adlı romanın arka kapak yazısını paylaşmak istiyorum.

NASA’ya bağlı bir uydu Kuzey Kutbu’nun derinliklerine gömülü nadir bulunan bir nesnenin varlığını belirler. Bir süredir bocalamakta olan NASA bunu bir zafer olarak niteler. Amerikan uzay politikasını ve yaklaşmakta olan başkanlık seçimini derinden etkileyecek bir zaferdir bu…
Başkan, Beyaz Saray Gizli Haber Alma Analisti Rachel Sexton’ı Milne Buzul Katmanı’na gönderir. Karizmatik bilim adamı Michael Tolland başkanlığında uzmanlardan oluşan bir ekiple Kuzey Kutbu’na giden Rachel, bir süre sonra akla gelmedik bir oyunu ortaya çıkarır. Tüm dünyayı amansız bir düşmanlığa sürükleyecek bir bilim sahtekârlığı söz konusudur.
Rachel, Başkan’la bağlantı kuramadan Michael ölümcül bir saldırıya uğrar. Gerçeğin ortaya çıkmasını istemeyen esrarengiz biri, katil-lerden oluşan bir ekiple herkesi ortadan kaldırmaktadır.
Issız ve ölümcül bir çevrede bir avuç insanın tüm umudu bu korkunç sahtekârlığın arkasındaki güçlerin ortaya çıkarılmasıdır. Öğrenecekleri gerçek ihanetin doruk noktasıdır.

İhanet Noktası, Washington D.C’deki amansız siyasi iktidar savaşlarını muazzam bir dille ele almış. Okurken sizi merakta bırakan sürükleyici bir roman. Özellikle bilime ve teknolojiye ilgisi olanlar romana bayılacaklardır. Çok degişik bir düşünce açısıyla yazılmış olan bu kitap sizi farklı dünyalara götürüyor. Kitabın sonunda her şeyin altından hiç umulmadık birinin çıkması sizi son derece şaşkınlığa uğratıyor.

Söz Sizde...

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir