Türk Futbolunun Gurur Günü

Barcelona resmen açıkladı: Hoşgeldin Arda Turan. Ülkemizin alt yapısında yetişen Arda Turan 41 milyon euro bonservis bedeli ile Barcelona’ya transfer oldu.

Arda Turan
Barcelona resmi web sitesindeki karşılama mesajı

Her ne kadar Fenerbahçeli olsamda bugün ülkemiz futbolu adına gurur duyduğum nadir günlerden birisi oldu. Futbola gönül veren miniklerimizin ve gençlerimizin idolü Arda Turan. Genç futbolcular bundan böyle Arda gibi olmak isteyecekler.

Ülkemizin tanıtımını bu kadar etkili bir şekilde yapabilmek için ne kadar para harcamak gerekirdi? Düşünsenize ben Mozambikli bir futbol severim. Spor haberlerine bakarken karşımda bir yazı Hoşgeldin Arda Turan ! 

Bırakalım şimdi Arda Turan hangi mevkide oynar, forma şansı bulabilir mi? Gururumuzu yaşayalım. Transferinin hemen ardından twitter üzerinden Barcelonaya soruluyor; Arda Turan’ı üç kelime ile nasıl anlatırsınız. Barcelona kulübünün cevabı: karakter, güç ve teknik.

Transferin Ayrıntıları

Luis Henrique‘nin ısrarla Arda Turan’ı istemesiyle yönetim transfer kararı aldı. Arda Turan’ın menejeri Ahmet Bulut yaklaşık 1.5 aydır Barcelona ile görüştüğünü açıklarken Chelsea ile hiç bir zaman temasta bulunmadıklarını bunların basında çıkan haberler olduğunu söyledi.  Barcelonanın transfer yasağı olduğu için Arda Turan Ocak 2016’ya kadar forma giyemeyecek. Arda Turan ile 5 yıllık sözleşme imzalayan Barcelona, Atletico Madrid takımına tam 41 Milyon Euro bonservis bedeli ödenecek. Kesinlik kazanmamasına rağmen Arda’nın alacağı yıllık ücretin 8 Milyon Euro olacağı tahmin ediliyor.

Küçük Bir Dipnot

Daha evvel Türkiye Altyapısında yetişipte bu kadar büyük başarıyı elde eden tek Türk sporcu Fenerbahçe’den Barcelona’ya transfer olan Rüştü Rençber olmuştur. Rüştü Rençber dünya kupasında sergilediği performansla dünya devinin dikkatini çekmişti.

Söz Sizde...

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir