Rising Star Türkiye: Oy Verme Çılgınlığı

Rising Star Türkiye, insanların televizyonda kendi resimlerini görebilmek ve gösterebilmek amacı ile çılgınlar gibi oy kullandığı yarışma programı.

Acun Ilıcalı‘nın formatını yurt dışından getirdiği ve yapımcılığını yaptığı Rising Star Türkiye, ülkemizde ilk kez kullanılmaya başlanan interaktif oylama tekniği ile halkın juri olmasını sağlıyor.  Yarışmacılara juri olarak oy vermek için Tv8 Yan Ekran uygulamasını akıllı telefonlarınıza yüklemeniz ve giriş yapmanız yeterli.

rising star türkiye

İnteraktif oylamanın yanında Rising Star Türkiye’yi ilginçleştiren ve populer kılan diğer bir özellik ise yarışmacılara oy verdiğimizde profil resmimiz tv8 ekranlarında görünüyor. Böylelikle kısa bir süreliğine de olsa tüm Türkiye bizi görmüş oluyor.

Henüz ikinci kez ekran karşısına gelen Rising Star Türkiye, daha şimiden çok popüler olmayı başardı. Her zaman ki gibi sevgili Acun abimiz insanların arzularına dokunabilmeyi başarmış. Programda öyle bir oy verme çıgınlığı var ki insanlar bir yandan oy verirken bir yandan da gözlerini televizyondan ayırmadan resimlerinin çıkıp çıkmadığını takip ediyor. Hissettiğim doğru mu bilemem ama şöyle bir hisse kapıldım; yarışmacının sesi kötü dahi olsa insanlar ekranlarda resimlerinin çıkması için evet oyu veriyor. Çünkü bazen çok kötü sesler(bana göre) bile barajı aşabiliyor.

Nerede Güzelim O Ses Türkiye Jurisi?
rising-star-turkiye-jurisi
Rising Star Türkiye Jurisi

Rising Star Türkiye jurileri de populer isimlerden oluşuyor. Ben kendisini çirkin bulsam da, ekrana bakasım gelmese de Demet Akalın‘ın fan kitlesinin çok büyük olduğunu biliyorum. Gülben Ergen çirkin değil tabi ki ancak onunda ilgi çekici bir karakteri, yarışmaya katacağı bir şeyi olduğunu düşünmüyorum.  Fuat Güner‘in nasıl birisi olduğunu bu programa kadar bilmiyordum, gayet renksiz bir kişiliğe sahip olduğunu öğrenmiş oldum. Mustafa Sandal‘ın ağzı biraz daha laf yapıyor, daha mantıklı cümleler kurabiliyor. O Ses Türkiye’de edindiği tecrübeyi ortaya koyuyor. Juri yönünden yarışma programının sınıfta kaldığını söyleyebilirim.

Gözlerim Athena Gökhan’ı aradı, Mazhar’la Özkan’ı aradı, Hadise’yi aradı. Ne yalan söyleyim Ebru Gündeş bile mevcut juriden daha eğlenceliydi bee.

Not: Rising Star Türkiye’de neden profil resmim çıkmıyor? Rising Star Türkiye’de oylama nasıl yapılır? Sorularının cevabı için; Rising Star Türkiye’de Profil Resmim Çıkmıyor başlıklı yazımı tıklayınız.

Söz Sizde...

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir