Son Şövalyeler – Last Knights

last-knights

Morgan Freeman ve Clive Owen film yaparda bu film izlenmez mi?  Belirli bir dönemi anlatan filmde tüm detaylar en ince ayrıntısına kadar düşünülmüş ve bu yönüyle izleyicisine keyif veriyor.

Japon yönetmen Kazuaki Kiriya‘nın önderliğinde çekilen filmin baş rollerini Morgan Freeman ve Clive Owen paylaşmaktadır. IMDB Puanı: 6.2 olan film yaklaşık 120 dk sürüyor..

Komutan Raiden, yedinci sıra birliğinin kumandanıdır ve Lord Bartok‘un en sadık adamıdır. İmparatordan habersiz tüm asilzadelerden rüşvet toplayan Bakan Gezza Mott bu talebini Asilzade Bartok’a da iletir. Onuru ve şerefi için yaşayan Lord buna karşı gelir. Bu andan itibaren onurları ve şerefleri için yaşayan şovalyeler Komutan Raiden kumandası altında amansız bir mücadeleye girecekler…

Ünü imparatorluğun dört bir yanına yayılmış, adı ölümle birlikte anılan Komutan Raiden‘nin  taktik zekası ve sabrı beni etkiledi. Bizim deyimimizle intikamın soğuk yenen bir yemek olduğunu kanıtlamıştır. Kılıç sahneleri daha kaliteli olabilirdi biaz yavan kalmış. Senaryoda düşmannın gücü çok iyi vurgulanamamış. Sonuçta düşmanın gücünü ne kadar yüksek tutarsanız kahramanımızın başarısını ve gücünü o derecede arttırmış olursunuz.

İzlemeden Tıklama - Önemli Bilgi (Spoiler)
Morgan Freeman’nın filmde biraz daha oynamasını isterdim. Ölümün erken senarize edilmesi beni üzdü. Finalde Komutan Raiden’nin öldüğü gösterilmiyor. Bu da bize ikinci filmin sinyallerini veriyor.
[featured-video-plus]

Söz Sizde...

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir