Who Am I – Ben Kimim

who-am-i

Who Am I, bilgisayar ve hack dünyası üzerine kurulmuş bir filmdir. Filmin sloganı hackle ile ilgili olan herkesin bildiği efsane slogan “No system is safe” dir.

Film 2014 Almanya yapımı bir film. Başrollerinde Tom Schilling, Elyas M’Barek, Wotan Wilke Möhring oynuyor. Yönetmenliğini ise Baran bo Odar‘ın yaptığı Who Am I filmi yaklaşık 1 saat 40 dakika sürüyor.

Benjamin, küçüklüğünden beri arkadaşları tarafından dışlanmış, kimse tarafından farkedilmeyen bir karakterdir. Bu nedenle kendisini sanal dünyaya kapatmış ve bilgisayar başından kalkmamaktadır. Hoşlandığı kızın gözüne girmek için yaptığı hack girişimi sonucu yakalanmış ve kamu cezasına çarptırılmıştır. Burada Max adında bir gençle tanıştığı andan itibaren hayatı değişir.  Bir kaç arkadaşı ile birlikte hack grubu kurarlar. Amaçları yeraltı hack dünyasının 1 numarası olmaktır.

Filmi izlerken bir kaç yerde tutarsız olduğunu düşündüğünüz bazı senaryolar görebilirsiniz. Ancak sakın bu sizi aldatmasın. Filmin sonuna geldiğinizde her şey yerine oturuyor ve sizi çok farklı finaller bekliyor.

Alman yapımı film diyerek izlememezlik etmeyin, pişman olursunuz. Son olarak şunu eklemek isterim; sevgili ergen dostlarım filmi izleyipte kafanıza kapüşonu geçirip dünyayı kurtarmış hacker edasıyla sokaklarda gezmeyin.

İzlemeden Tıklama - Önemli Bilgi (Spoiler)
Filmde en çok beğendiğim şey filmin sonunda izleyenleri iki kez ters köşe yapması. Bunun dışında sanalda kişilerin konuşmalarının yüzlerde maskeler ile kameraya aktarılması da çok hoşuma gitti. Ayrıca MRX ile Benjamin arasındaki hack oyunu (çakallık) da güzel olmuş.
[featured-video-plus]

1 Yorum

  • Aşırı faydalı bilgiler vermişsiniz:)) tşkler

Söz Sizde...

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir