O Artık Golf Sahibi

golf-saf-beyaz

Uzun zamandır Hyundai i30 mu,  Opel Astra mı, Toyota Auris mi alsam? Diye düşünürken… Golf nereden çıktı bende anlamadım. Hatta 2015’in Ağustos ayında yazmış olduğum “Alacağım Araba Konusunda Kararsızım” konulu yazımda Golf’ün adı dahi geçmiyordu.

Peki Nasıl Golf Almaya Karar Verdim?

Aslında içten içe hep istediğim araç olmasına rağmen, yüksek fiyatından dolayı kendimi bir Golf sahibi olarak hayal edemiyordum. Son dönemde gerçekleşen döviz kurlarında ki artıştan sonra Astra ve Auris bile benim için ulaşılmaz olma noktasına gelmişti. Kafama koymuştum bir kere, ne olursa olsun artık bir araba sahibi olacaktım. Bu araba Ford Fiesta olsa dahi!

Her şey bir gece nöbetinde sevgili iş arkadaşım ve hemşehrim Özlem Hanım’ın “hangi arabayı almaya karar verdin?” sorusu ile başladı. Biraz buruk bir şekilde “Fiesta” diyerek cevap verdim.

– Özlem: Ama sen Auris istiyorum diyordun. Neden şimdi Fiesta alıyorsun?

+ Ben: Çünkü bütçem ancak buna el veriyor.

 Özlem:  Ben sana 10.000 TL veririm. Sen istediğini al !

+ Ben: Ciddi misin??? O zaman yarın gidip Auris alıyorum.

O anda yaşadığım şaşkınlık, sevinç ve gurur kelimeler ile ifade edebildiğim duygulardan sadece bazıları. Bu iyiliğini hiç unutmayacağım Özlem.

Ben mutluluktan yerimde duramazken, geçmeyen saatlerin sonunda nihayet nöbet bitti. Auris almak için yola koyulacakken, yine değerli bir arkadaşım olan Mustafa abi dedi ki dur! “Benim bir arkadaşım var onu arayalım tanıdığı vardır, uygun alırız.” Toyota’da tanıdığı yokmuş ama şans bu ya Volkswagen İzmir Satış Müdürü tanıdık çıktı. Böylelikle beraberce Vosmer’e gittik. Yapılan indirimlerle birlikte Auris ve Golf arasında 3.000 TL bir fark kalmıştı. Tabi ki hiç düşünmeden Golf’ü satın aldım. Artık kalpten kalbe gidebilen tek otomobilin sahibiydim.

An itibari ile aracımı 36 gündür kullanıyorum ve çok memnunum. Bu kısa deneyimimden sonra edindiğim minik tecrübeler doğrultusunda bir video çekmeye karar verdim. Yeni Golf’ün teknik özelliklerini merak edenler bu inceleme videosunu izleyebilirler.

Golf 1.2 TSI BMT, 110 PS, DSG Şanzıman Video İncelemesi
[featured-video-plus]

 

17 Yorumlar

 • Güle güle kullanın güzel araba gerçekten..

 • Aracın hayırlı olsun hocam.
  Düşündüğün araçların tiplerini bende hep sevmişimdir.
  Ancak hayalimde bmw 3.20d var.
  Hayaller ve gerçekler derler ya. Altımızda da Fiat Doblo var. 😀

  Kazasız belasız binmen dileğimle. Allah herkese nasip etsin.

 • Güzel bir siteniz ve faydalı paylaşımlarınız var. Sağ olun.

 • Hayırlı uğurlu olsun Muhammet
  Allah kaza bela vermesin inşallah.

  • İyi dileklerin ve nezaketin için teşekkür ederim Gökhan.

 • Hayırlı uğurlu olsun , ALLAH kaza beladan korusun.

 • İlk araba hayalim olan Golf’e bir dostumun sahip olması sevindirdi açıkçası 🙂
  Allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin, aman dikkat 🙂

  • Teşekkür ederim Kenan 🙂 Hayalini en kısa sürede gerçekleştirmeni dilerim. Olmadı bi tur veririm kullanırsın 😀

 • Tabi ki golf diğerlerinden daha iyi 🙂 toyota sahibi olup auris hastası olmama rağmen imkanım olsaydı bende golf alınsın isterdim. tek başınaysan polo da alabilirdin 🙂 İyi günlerde kullan hayırlı uğurlu olsun

  • Tek başımayım ama tek kalmayı düşünmüyorum 🙂 Güzel dileklerin ve değerli yorumun için teşekkür ederim.

 • Muhammet hayırlı olsun. Hiç anlamam araçlardan ama Golf’ün benim de gönlümde iyi bir yere sahip olduğunu belirtmeliyim.

 • kasasız belasız muhammet
  keyfini sür

 • Öncelikle hayırlı olsun Muhammet. Bende özellikle eşim için bu aralar bi araç bakıyorum. Clio, İ20 ve golf arasında git gel yaşıyorum. Araçların hepsini kullandım deneyimim var ancak karar vermek gerçekten çok zor.

  • Teşekkür ederim Ramiz. 2105 Hyundai i20 ile test sürüşü yapmıştım. Eski modellerine oranla çok gelişme göstermiş. Golf, Clio ve i20 ile fiyat makası ciddi derecede açık bir araç. Para sıkıntı değil diyorsan Golf öneririm. Clio ve i20 arasında bir tercih yapacak olsam i20 tercih ederdim.

Söz Sizde...

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir