Emre Çelik | Kişisel Blog

Merhabalar ben Emre, kişisel blog yazarlığına 2011 yılında adım attım. Ama o zamanlar blog yazarı bile olduğumu bilmiyordum. Benim ilk bloğum free bir wordpress sitesiydi. Blogumda teknolojik haberler paylaşıyor ara sıra da yerli ve yabancı film önerileri yapıyordum. Fakat daha farklı şeyler yapmak istedim. Bloğumu kapattım ve kendimi yazılıma yönlendirdim.

Yaklaşık olarak 1 sene projeler geliştirip uyguladım fakat tutmadı. Ben de yılmayıp yeniden kişisel blog sitesi açmaya karar verdim. Ama bu sefer teknoloji haberleri yerine yazılımla ilgili paylaşımlar yapmaya karar verdim. Sitemin Google tarafından ciddiye alınması için www.emreçelik.net alan adını aldım.

Kişisel Bloğumda Nelere Yer Veriyorum?

Yazılım, güncel konular, blog yazarlığı gibi konular hakkında makaleler üretip takipçilerimi tecrübelerimden faydalandırmaya çalışıyorum. Bloğumdan bir kaç yazı örnek vermek gerekirse; en iyi animeler listesi, ücretsiz tanıtım yazısı nasıl alınır?, wordpress yoast seo ayarları nasıl olmalı vb. gibi konular paylaşıyorum. Yeri geldiği zaman içimi döküp yeri geldiği zaman film tavsiyeleri veriyorum ve çok film izleyen birisiyim.

 Blog Yazmanın Bana Kazandırdığı Avantajlar

Öncelikle bir sürü arkadaş ediniyorsunuz. En önemlisi de bunlar sizin sektörünüzden arkadaşlarınız oluyor. Bloğumun bana kazandırdığı diğer avantajlar ise kendimi sanki dışarıdan görüyormuşum gibi hissetmemi sağlıyor ve ne yaptığıma bakabiliyorum. Bu tıpkı aynaya bakıp saçınızı düzeltmek gibi. Ayrıca yazılarınızı milyonlarca kişiye ulaştırma imkanınız oluyor. Bir blog tutmak, kitap yazmaktan farksızdır. İkisinde de milyonlara hitap edersiniz.

Bloğumda Misafir Yazar Olmak İçin

Misafir yazarlık yapmak hem yazıyı göndereceğiniz kişinin sitesine hem de sizin sitenize büyük katkısı olacaktır. Ayrıca misafir yazarlığın size kazandırdığı diğer bir avantaj ise blog ağı kurabilmenizdir. Bu yüzden bloggerlara mesaj atmaktan çekinmeyin. Sadece bir mail kadar uzaktayız. Sanırım bloğum hakkında yazacaklarım bu kadar. Yazımın sonuna geldim. Vakit ayırıpta yazımı okuduğunuz için teşekkür ederim. Bloğumu ziyaret etmeyş unutmayın. Kalın sağlıcakla!

Söz Sizde...

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir