Apple Watch Series 4 Gizli Özellikleri

Bu yazımın konusu, Apple Watch Series 4 gizli özellikleri olacak. Peki neden böyle bir yazı yazma ihtiyacı hissettim? Çünkü; Apple Watch ile ilgili bilgilere ulaşmak istediğinizde hemen her yerde aynı özellikleri görüyorsunuz. Oysa yapabileceğiniz ancak haberdar olmadığınız birçok gizli özellik mevcut. Ben de sizlere kendi deneyimlerimi aktarmak ve saatinizden en etkili şekilde yararlanabilmeniz amacıyla bir video çektim.

İnternet’te Apple Watch ile ilgili bir arama yaptığınızda iki tür bilgiye ulaşıyorsunuz. Bunlar; Apple Watch kutu açılışı ve Apple Watch inceleme şeklinde karşınıza çıkıyor. Bu yazıyla birlikte Apple Watch’ın bilinmeyen gizli özelliklerini hep beraber keşfedeceğiz. Hep beraber diyorum! Çünkü, ben bildiklerimi, deneyimlerimi ve keşfettiklerimi anlatırken sizler de yorum kısmından kendi bildikleriniz ile katkıda bulunabileceksiniz.

Apple Watch Series 4 ile konum göndermek

Öncelikle mesajlar bölümüne giriniz. Sonra mesaj göndermek istediğiniz arkadaşınızı seçin. Mesaj ekranına sertçe bastırın. Watch, force touch teknolojisi sayesinde ekrana uyguladığınız baskının şiddetini algılayacaktır. Bu aşamada ekranda;  yanıtla, ayrıntılar, konum gönder ve dili seç  şeklinde dört yeni buton belirecek. Sol altta bulunan “konum gönder” butonunu tıklayarak konumunuzu paylaşabilirsiniz.

Apple Watch Series 4 ile iPhone Bulmak

Saatinizin denetim merkezini (aşağıdan yukarı kaydırarak açılabilir) açınız. Buradaki menüde telefon simgesini göreceksiniz. Bu simgeye dokunduğunuzda telefonunuza ses gönderecektir. Sesi takip ederek telefonunuzu bulabilirsiniz. Bu yeterli gelmedi mi? Öyleyse dikkatli okuyun! Telefon simgesine sertçe basılı tuttuğunuzda, telefonunuz hem ses verecek hem de flaşı yanıp sönecek. Böylelikle daha efektif bir arama kurtarma çalışması yapabileceksiniz 🙂

Apple Watch Ekran Görüntüsü Almak

Saatinizin sağ yanında bulunan “digital crown” ve “power” tuşlarına aynı anda basarak ekran görüntüsünü alabilirsiniz. Alınan ekran görüntüsü fotoğraflar albümüne kayıt olur. Hem saatinizde hem de telefonunuzda kaydettiğiniz ekran görüntüsüne ulaşabilirsiniz.

Apple Watch’ı Artistik Şekilde Sessize Almak

Saatinizin üzerine avucunuzu sıkıca kapatın ve yaklaşık 3 saniye bekleyin. Saatiniz size bir dokunuş gönderecek. Bu dokunuş size saatinizin sessize alındığını bildiriyor. Böylelikle saat, artistik bir hareketle sessize alınmış olur.

Düşme Algılama

Herhangi bir yerden düştüğünüzde Watch bunu algılayabilir. Daha da önemlisi kaç derecelik açıyla, ne kadar yüksekten düştüğünüzü bilir. Eğer yerde hareketsiz kalmış ve bilinciniz kapanmışsa watch size uyarı gönderir. Gönderilen bu uyarıya tepki vermediğinizde daha önceden kayıtlamış olduğunuz acil aranması gereken kişiyi ve 112’yi otomatik olarak arar.

Fotoğrafı Saat Kadranı Olarak Ayarlama

Saat kadranı olarak ayarlamak istediğiniz fotoğrafı, fotoğraflar albümünden seçiniz. Fotoğrafı seçtikten sonra üzerine sertçe baskı uygulayınız. Açılan ekranda “saat kadranı yarat” yazan bir buton göreceksiniz. Bu butonu tıkladıktan sonra size ;  Fotoğraflar Kadranı ve Kaleydoskop Kadranı  şeklinde iki yeni seçenek sunulacak. Buradan zevkinize göre dilediğiniz seçeneği seçerek fotoğraf ile saat kadranı yaratabilirsiniz.

1 Yorum

Söz Sizde...

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir