Luke Cage

O kadar çok dizi izliyorum ki artık bir yerden sonra içime sığmamaya başladı. İzlediğim dizileri sizlerle paylaşarak yükümü hafifletmeye çalışacağım. Bu serüvenin ilk paylaşımı da 2016 yılında gösterime giren Luke Cage dizisi olacak.

luke-cage-resim

Netflix ve Marvel ortak yapımı Luke Cage, 2016 yılında izleyicisi ile buluştu. Yeni bir dizi olmasına rağmen çarçabuk hatırı sayılır bir izleyici kitlesine ulaşmayı başarmış görünüyor. IMDB puanının 8.3 olması da bu savımı destekler nitelikte.

İzlenmedik dizi bırakmadığım için yeni dizi arayışlarına başladığım esnada şans verdiğim dizidir Luke Cage. İzlemeye başladığımda ilk sezonun finalini yapmış bulunuyordu. Daha ilk bölümden beni sarmayı başarmış bir yapıt. Marvel yapımlarını bilen bilir zaten. Bu tarzı beğenenler bu diziyi de mutlaka izlemeli. Dizinin konu ve kurgusunun yanında en çarpıcı niteliklerinden birisi de dizide yer verilen müzikler.

Luke Cageaynı zamanda Daradevil dizisinin kardeş dizisi niteliğinde. Dizilerin bir biriyle henüz etkileşimi olmasa da ufak tefek atıfta bulunmalar oluyor. Daradevil’de Matt Murdock‘a  yardım eden hemşire, aynı karakter ile bu kez Lucas Carl’a yardımcı oluyor. Kardeş dizi olması sebebiyle forumlarda ve tartışma platformlarında Daradevil ile kıyaslanıyor. Siz böyle bir kıyasa girmeden dizinin keyfini çıkarın derim. Yok illa senin fikrini merak ediyoruz derseniz de Daradevil bir tık önde 😉

Luke Cage Dizi Konusu

Lucas Carl, işlemediği bir suç yüzünden hapis yatmaktadır.  Cezaevi yönetimi tarafından yasa dışı bazı deneyler uygulanmaktadır. Bu deneyler esnasında işlerin kontrolden çıkması sonucu Lucas Carl, doğa üstü güçlere sahip olmuştur. O artık kurşun geçirmez bir adamdır. Deney esnasında oluşan kaosu bir fırsat bilerek kendisini ölü gösterip firar eden Lucas, bundan böyle Luke Cage adını alarak yaşamına devam etmektedir. Sır gibi sakladığı doğa üstü güçlerini, sevdiklerinin başına gelen kötü olaylar sonunda kullanmak zorunda kalır ve serüven böyle başlar.

Luke Cage Tanıtım Videosu
[featured-video-plus]

1 Yorum

  • Dare Devil favori dizim olması rağmen Luke Cage’de oldukça sürükleyici bir dizi. Bu türde dizileri seven varsa mutlaka listesine eklesin derim:)

Söz Sizde...

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir