Merhaba arkadaşlar, Bugün sizlere, iPhone telefonumun garanti süresinin bitmesine sadece 3 hafta kalmasına rağmen nasıl değiştirdiğimin hikayesini anlatacağım. Evet yanlış duymadınız! Telefonun garanti kapsamından çıkmasına sadece 3 hafta kalmıştı. Bu yüzden şöyle düşüncelere kapılmıştım. Acaba garanti süresi doluyor diye telefonu değiştirmeyebilirler mi? Bu çocuk telefon sorunlu diye sallıyor olabilir mi? Ki aslında sallıyordum 🙂 Gerçek olan tek şey şarjı çabuk bitiyordu ve 2 yıllık bir iPhone’da bu normaldi. Uyguladığım bu yöntem sayesinde benden başka üç arkadaşımın daha iPhone telefonunu değiştirmeyi başardım. Kısaca garantiye başvurduğum tüm telefonlar yenilendi. Anlatacaklarımı aynen yaparsanız, sizde iPhone telefonunuzu garanti yoluyla yenileyebilirsiniz. Hazırsanız hikayemize başlayalım!

iPhone Garanti Sürecinde İlk Yapmanız Gereken

İlk yaptığım şey Apple yardıma bağlanarak canlı sohbet açmak oldu. Müşteri temsilcisine telefonumun şarjının çok çabuk bittiğini yazdım. Benden gerekli bilgileri istedikten sonra bir link gönderdi ve telefona indirmemi söyledi. Başta bunu neden yaptığını anlayamamıştım. Meğerse uzaktan pil sağlığımı test edebiliyorlarmış! 

Test sonucunda bana pil kapasitemin iyi olduğunu ve bir sorun görünmediğini söyledi. Ben de buna karşılık olarak “şu an sizinle konuştuğum süreçte pil seviyem %5 azaldı bu normal mi?” dedim. Müşteri temsilcisi de ayrıntılı inceleme için telefonu servise bırakmamı ve kendisinin kaydımı oluşturduğunu söyledi.

iPhone Garanti Sürecinde 2. Adım

Ertesi gün, İzmir – Çankaya’da şu an adını hatırlayamadığım bir Apple servisine gittim. Gişe görevlisi kayıt oluşturmak için problemin ne olduğunu sordu. Arkadaşlar, verdiğim yanıtı lütfen dikkatli dinleyiniz! Dedim ki; “telefonun şarjı çok çabuk bitiyor. Pil seviyesi %15 civarında telefon kapanıyor ve power tuşuna bastığımda açılmıyor. Power ve Home tuşuna birlikte basarak açabiliyorum. Telefon açıldığında ise pil seviyesini %25 civarı gösteriyor.” diye belirttim.

iPhone Garanti Sürecinde Mutlu Son

Aslında telefonumun böyle problemleri yoktu. Yine de şansımı denemek istedim ve sonuç olumlu oldu. Bu şekilde başka arkadaşlarımın da telefonunu değiştirmeyi başardım.

Umarım sizler içinde faydalı bir bilgi olur. iPhone garanti süreci hakkında ki soru ve görüşlerinizi yorum yazarak bizimle paylaşabilir ve gelecek videolardan haberdar olmak için; Youtube Kanalım‘a abone olabilirsiniz.

Hoşça ve dostça kalın!

Söz Sizde...

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir