Hangi Markaların Bağımlısıyız?

Sevgili Ramiz kardeşimin başlatmış olduğu hangi markaların bağımlısıyız? konusu yayılmaya devam ediyor. Madem konu aldı başını gitti, naçizane bir katkı da benden olsun.

Telefon / iPhone
iphone 5
iPhone 5

Daha evvel kullanmış olduğum telefonlardan gına gelmişti. Hangi telefonları kullanmış olduğumu “ilk günden bugüne kullandığım cep telefonları” yazımda görebilirsiniz. Bu telefonların üzerine iPhone’u elime alınca aradaki farkı hissetmemek mümkün değildi. İphone’uma dokunduğum ilk günden bu yana bağımlısı oldum. Aradan geçen yaklaşık 3 yıla rağmen donmalar, kasılmalar, kendi kendine kapanmalar bir kez bile olmaz mı? Telefonun bir problemi olmamasına karşın teknolojiye aşırı düşkünlüğüm yüzünden çıkar çıkmaz iPhone 6S ile devam edeceğim.

Ayakkabı / Lacoste
Lacoste
Lacoste

Ayakkabının şekline şemaline önem versemde benim için asıl önemli olan rahat olması. Genelde yürüyüş tarzı ayakkabılar giymeyi seviyorum. Daha önce M.P, Jump, Puma, Adidas, Nike vs. bir çok ayakkabı markası denemiş olmama rağmen Lacoste kullandığım en rahat ayakkabı oldu. Birde o minik timsah amblemi bana çok tatlı geliyor 🙂

Terlik / Crocs

crocs terlik

Çalıştığım iş icabı, sen de 16 saat ben diyim 24 saat sürekli ayaktayım. Bu uzun saatler boyunca ayakkabı ile çalışmak tam bir işkence. Ağrısı sızısı ayrı dert, kokusu ayrı dert. Ayağımda neredeyse yokmuş hissi yaratan,  gayet ergonomik olan ve hiç koku yapmayan crocs terliklerim yoğun mesai saatlerimde en büyük destekçim. İş dışında sosyal hayatta da örneğin plajlarda çok kullanışlı ve cıvıl cıvıl.

Saat / Swatch

swatch

Aslında saate vereceğim paraya acımasam Seiko kullanmak isterdim. Diğer teknoloji ürünlerine bu kadar para verirken bir de başıma saat sevdası çıksın istemiyorum. Bu yüzden kalitesini ispatlamış daha düşük bütçeli Swatch saat kullanmaktayım. Ama içimden bir ses ileride Apple’ın iWatch saatine geçeceğimi söylüyor. 🙂

Alkol / Bomonti

bomonti

Efsane bira bomonti! Hiç bulamazsam Efes Malt tercih ediyorum çünkü aroma olarak birbirlerine yakınlar. Öyle sık sık alkol tüketen biride değilim hani ortamına göre takılıyoruz. Biradan başka en sevdiğim alkollü içecek ise absolut enerji kardeşliğidir.

Kılık Kıyafet / Boyner

boyner2

Pantolon, gömlek, thisirt vs için kızlar gibi mağaza mağaza gezmek bana göre değil. Çoğu kalite markanın bulunduğu boyner’e giriyorum hoşuma gidenleri alıp çıkıyorum. Genelde kot pantolonları Pierre cardin, Mavi Jeans ve Loft tercih ederken, thisirtlerimi yine Loft ve Mavi’nin yanında, Blast ve Jack & Jones’ten tercih ediyorum. Öyle işte tek bir mağazada işimi görüyorum.

4 Yorumlar

  • Eline sağlık çok güzel bir yazı olmuş. 🙂 Takip etmeye devam edeceğim. 🙂

  • Valla terlikler çok rahat duruyor. Bir tane de ben mi alsam 🙂

    • Tavsiye ederim. Hem eskimiyorda 3 yıldır aynısını kullanıyorum 🙂

Söz Sizde...

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir