Ateşi Yakalamak

 Ateşi Yakalamak

İlk kitap olan Açlık Oyunları‘nın büyüsüne kapıldıktan sonra serinin ikinci kitabı Ateşi Yakalamak‘ı okumasam olmazdı.  İlk kitaba göre daha az heyecan ve olay olduğu aşikar. İkinci kitabımızı bizi olayların sonu olan üçüncü kitaba götüren bir köprü olarak görebiliriz.

Açlık Oyunları Serisi
Açlık Oyunları Serisi

Capıtol mutsuz, huzursuzluk artıyor, ateşle dans eden kız bir kıvılcım yaktı,
yerin altından yükselen isyan şimdi patlama noktasında!

Kıvılcımlar parlıyor, alevler yayılıyor ve capıtol intikam istiyor.

İlk kitaptan sonra hayal kırıklığına uğradım biraz. Daha çok Katniss‘in iç dünyasıyla geçiyor. İlk kitap kadar sürükleyici değil. Bazı yerlerinde sıkıcı. Ancak öyle bir sonla bitmiş ki, 3. kitabın okunmasını sağlayacak.

Kitapları okuyan birisi olarak söylemeliyim ki filmlerini izlerken aynı tadı alamıyorsunuz. Kitapları okumayan arkadaşlarım filmleri çok beğenirken okuyanların beğenmediğini gözlemledim. Sanırım bunda en büyük etken okurken oluşturduğunuz hayal dünyasındaki zenginliğin perdede karşılanamıyor olması.

M. Kavlakcı

https://mkavlakci.com

Aslında her şey ilkokul hocamın çok konuşuyorum diye kulağımı büküp, cetvelle beni dövmesiyle başladı. Ondan sonra hiç susmadım. 2015 yılında bu bloğu açarak konuştuklarımı yazıya dökme zamanının geldiğine karar verdim. Artık hem konuşup hem yazıyorum..

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Söz Sizde...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.