Alaycı Kuş

Açlık oyunları serisine başladıktan sonra finalini öğrenmekten kendinizi alamıyorsunuz. Bu merakta bizi final kitabı olan Alaycı Kuş‘u okumaya sürüklüyor. Bizler Alaycı Kuş adını ilk kitaptan bu yana biliyoruz aslında. İlk kitapta başlayan tek kişilik isyanın simgesi Alaycı Kuş olmuştu.

Açlık Oyunları Serisi
Açlık Oyunları Serisi

Bütün engellere rağmen, Katniss Everdeen Açlık Oyunları’ndan iki kez sağ çıkmıştır. Ama şimdi kanlı arenadan sağ çıkmayı başardığı halde hâlâ güvende değildir. Capitol kızgındır. Capitol rövanş istemektedir. Uğradıkları bozgunun bedelini ödetmek istedikleri kişi kimdir? Katniss. Daha da beteri, Başkan Snow başka hiç kimsenin de güvende olmadığını açıkça belirtmiştir. Ne Katniss’in ailesi, ne arkadaşları, ne de 12. Mıntıka halkı. Suzanne Collins’in gerilim romanı Açlık Oyunları üçlemesinin bu güçlü ve heyecan verici finali yılın en çok sözü edilen kitabı olmayı vaat ediyor.

Kitabı okurken sanki 3. filminin çekilmesi için biraz zorlama yapılmış hissine kapıldım. En çok merak uyandıran konulardan biride Katniss’in Peta ve Gale ikilemiydi. İster istemez sizde iki kişiden birinin tarafında olduğunuzu hissedeceksiniz.

Söz Sizde...

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir