Mineral Makyaj / Jane İredale Markası

  1. MİNERAL MAKYAJ

Makyaj yapmayı sevmeyenimiz azdır. Yaparken düşünmeden vurduğumuz her fırça darbesini yatarken temizlemesini de sevenimiz bir o kadar azdır 😂 Bugünkü konum makyaj temizliği değil o yuzden bu faslı başka zaman yazmak üzere uzatmadan geçiyorum. Bugünkü konumuz sağlıklı makyaj… Nasıl olur makyajın sağlıklısı? Yediğimiz içtiğimiz besinlerde nasıl doğallık arıyorsak aynı özeni neden cildimize göstermeyelim. Besinlerin organiği,makyajın da minerali (slogan gibi oldu 🙈) sağlıklı olan. Son yıllarda birçok ‘kozmetik’ markasının mineral ürünleri bulunuyor; ben bunları hiç denemediğim için yorum yapamayacağım.Benim favorim cilt bakım ürünlerimde olduğu gibi dermokozmetik ürünler. Mineral makyaj ürünleriyle tanışmadan önce cildime sürdüğüm her makyaj ürünü için içten içe pişmanlık hissediyor cildime zarar verdiğimi düşünüyordum. Bunun yanında zaman zaman alerji problemi yaşıyordum. Mineral makyajla tanışmam ile birlikte böyle problemlerim kalmadı. Yüzüme BB krem uygularken bakım yapıyor gibi hissediyorum. Mineral makyaj sayesinde makyaj yaparken içim rahat 🙂 Bugün güzel görünmek için yaptığım makyajın ileri ki yaşlarımda bana daha büyük cilt sorunları olarak dönmesini istemiyorum çünkü.

Makyaj alışverişlerimi toplu yapmayı seviyorum ve iki yılda bir de tüm malzemelerimi yeniliyorum. Fakat aklınızda bulunsun mineral makyaj ürünleri bakteri barındırmadığı için son kullanma tarihleri yok.

Benim tercih ettiğim mineral makyaj markaları ; Jane iredale ve Physicians Formula. Henüz denemediğim ancak tercih edilenler arasında adını sıkça duyduğum diğer markalar ise YoungBlood, Bare Minerals, Fresh Minerals.

JANE İREDALE

Mineral makyaj ile yaklaşık 8 sene önce hala çok severek kullandığım Jane iredale markası ile tanıştım. O zamanlar ürün çeşitleri kozmetiğe göre sınırlıydı şimdi ise herhangi bir makyaj markasında aklınıza gelebilecek her ürün mineral makyaj malzemelerinde de mevcut . Makyaj fırçasından, göz farına, kaş kalemine aklınıza gelen tüm makyaj ürünlerini bulmanız mümkün. Bu yazımda ürün incelemesine girmeyeceğim daha sonraki yazılarımda kullandığım ürünler hakkında incelemelerimi detaylı yazmak istiyorum.

Plastik cerrahlar ve dermatologların ortak çalışması ile ortaya çıkan Jane iredale markası makyajın cilde zarar vermesini engelleyip, fayda sağlar hale getirilme fikri ile yola çıkmış.

Peki neden Jane iredaleyi tercih ediyorum onun cevaplarını da aşağıda sıraladım :

Jane Iredale Ürünleri; son zamanlarda zararlarını sıkça duyduğumuz Paraben, FD&C Boya (Sanayi Boyası), Talk, Gluten, Parfüm ve Hiçbir Kimyasal Madde İçermiyor.
Mineraller gözenekleri kapatmadığı için cilt makyaja rağmen nefes almaya devam ediyor; böylece siyah nokta oluşumuna engel oluyor.
Ürünler güneş koruma içeriyor. Benim gibi yaz kış demeden güneş koruyucu kullanmaya dikkat eden birisi için önemli bir özellik.
Ürünler Suya karşı çok dayanıklı gün içinde makyaj tazeleme ihtiyacı hissetmiyorsunuz.

Kozmetik ürünlere göre çok doğal bir görünüm veriyor, kapatıcılık sağlıyor. Bunu çevrenizdekilerden de duyacaksınız zaten 🙂 Fondotenin çok güzel hangi marka diye sorulmasındansa, “cildin çok güzel ne yapıyorsun?” denmesini tercih ederseniz tabi 😉

Ürünlerin neler içermediği kadar ,neler içerdiği de önemli. Minerallerde bulunan Titanyum Dioksit ve Çinko Oksid cildi yatıştırıcı ve iltihap önleyici özelliğine sahip. Hassas bir cilde sahip olduğum için hipoalerjik ürün özelliğinin de markayı tercih etmemde etkisi büyük. Makyajım yüzümde saatlerce kalsada, hatta temizlemeden uyusamda ( evet bazen yapıyorum 🙈 ) temizledikten sonra kızarıklık, kaşıntı sivilce oluşumu yapmıyor.

Jane iredale ürünleri Hayvanlar üzerinde test edilmiyor. Ürünlerinde uluslararası hayvan koruma derneği tarafından verilen bir logo bulunuyor. Hayvanları çok sevdiğim için firmanın sık sık vurguladığı bu özelliği beni cezbediyor.
Kanser vakfı tarafından onaylı, hamile ve kanser hastaları tarafından kullanılabiliyor. Bu da yine markanın ne kadar güvenilir  olduğunu vurgulayan bir özellik.

Siz de Jane iredale ürünlerini denemek isterseniz yetkili bayi ve eczanelerde bulabilirsiniz. Üstelik make up artistleri tarafından makyaj uygulaması yaptırabilir cildinize uygun ürünleri deneyerek seçme şansına sahip olabilirsiniz.
Markayı sosyal medyada İnstagram üzerinden @janeiredaletürkiye hesabından takip edebilirsiniz.

İkinci olarak deneme şansı bulduğum mineral makyaj markası Jane iredaleye göre daha uygun fiyatlara bulabileceğiniz Physicians Formula markası. Sizleri çok sıkmamak yazıyı da daha fazla uzatmamak adına physicians markasından ürün incelemesi yaparken bahsetmek üzere yazımı sonlandırıyorum.

Görüşmek üzere kendinize güzel bakın 😘

2 Yorumlar

  • Marka olarak önerileriniz çok harika, araştırdığımda mükemmel ürünleri var

    • Teşekkürler Kesinlikle öyle

Yoruma kapalı.