Sıfır Kilometre Fenerbahçe

Fenerbahçe’de yeni bir dönem başlıyor. 2014-2015 sezonu şampiyonluğunu ezeli rakibi Galatasaray’a kaptıran Fenerbahçe büyük bir revizyona gitme kararı aldı ve ilk neşter tahmin edildiği gibi teknik direktör İsmail Kartal‘a vuruldu. Kartal’ın yerine getirilen teknik adam Olimpiyakos’u bu sene şampiyonluğa taşıyan Vitor Pereira oldu.

vitrinfb

Takımdan ayrılması kararlaştırılan isimler açıklandığında Egemen Korkmaz‘ın listede olmasına çok şaşırdım. Ancak yerine Simon Kajer gibi Türkiye’ye gelmiş en pahalı stoper transfer edildiğinde kaliteli bir kadronun kurulacağı sinyalleri verilmiş oldu.  Bunun yanında an itibari ile resmi olaak açıklanan transferler Bursaspor’un yıldızları Şener ve Fernandao. Alınması gündemde olan diğer isimleride göz önüne alacak olursak takımın geçen seneki ilk 11’inden yeri garanti olan sadece iki isim görüyorum. Bu isimler; Caner Erkin ve  Mehmet Topal. Yani fenerbahçenin ilk 11’inde bir anda 9 farklı oyuncu aynı anda görebiliriz.

İsimler ne kadar kaliteli olursa olsun bu kadar büyük bir değişim doğru olacak mı bilemiyorum. Takım olmak için belirli bir süre gerektiği aşikar. Ancak fenerbahçenin geçmiş tecrübelere de dayanarak sabırsız bir kulüp olduğunu söyleyebilirim.

Takımdan Ayrılan ve Ayrılacaklar: Emre Belözoğlu, Egemen Korkmaz, Bekir İrtegün, Mehmet Topuz, Webo, Dirk Kuyt, Selçuk Şahin

Transfer Edilenler: Şener Özbayraklı, Fernandao, Simon Kajer

Transfer Edilmesi Beklenenler: Ospina, Nani, Rolando, Aquliani

Söz Sizde...

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir