Mad Max: Fury Road

Mad Max, aksiyon dalında bir baş yapıt.  Açıkçası böyle halkulade bir aksiyon filmi izlemeyeli uzun zaman olmuştu. Tam zamanında yetiştin çılgın max. Film için post-apokaliptik yeni bir dünya yaratılmış ve bu dünyada geçen hayatta kalma mücadelesi konu edilmiş.

Filmin başrol oyuncuları da deneyimli isimlerden (Charlize Theron ve Tom Hardy) oluşuyor. Yönetmenliğini George Miller‘ın yaptığı film IMBD’de 8.6 puan alarak tüm zamanlarda 41. sırada kendisine yer bulmuş.

Mad Max Fury Road

Filmi anlamak için dikkatli izlemeniz herhangi bir yeri kaçırmamanız gerekiyor. Bu sizin için hiçte zor olmayacak çünkü filmi gözlerinizi kırpmadan izleyeceksiniz zaten.

Mad Max, post-apokaliptik bir dünyada içgüdülerini sadece hayatta kalmaya indirgmiş bir adamın hikayesi. Başlangıçta tek amacı kendisini korumak olan Max (Tom Hardy),  şiddet ve acımasızlık dolu bu dünyada masum bir gruba yardım etmek zorunda kalır. Başlarını cesur Imperator Furiosa’nın (Charlize Theron) çektiği bir grup kadını maskeli psikopat Immortan (Hugh Keays-Byrne) ve deli ordusundan korumak zorunda kalıyor…

Filmde aksiyon hiç ama hiç durmuyor. Bu kadar aksiyon olduğu için sanırım hikayenin ve duygunun içine girmekte biraz zorlanıyor insan.  İnsanların yaşadığı dram ekrana çok iyi yansıtılamamış. Film hakkındaki tek olumsuz eleştirim bu olabilir. Onun dışında harika müzikler kullanılmış filmde, müziğin ritmi ile aksiyonun dibine vurulmuş. Savaş sırasında müzik yapan elektro gitariste hayran kaldım resmen 🙂  Aksiyon severlerin asla kaçırmaması gereken dalında bir baş yapıt olan bu film kesinlikle tavsiyedir.

[featured-video-plus]

Filmden Görüntüler;

Söz Sizde...

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir