Kahraman Olmak

Kahraman olmak ne demektir? Aynaya bakın anlarsınız. Kendi gözlerinizin içine bakın ve kahraman olmadığınızı, bir şeylere dayanmadığınızı, acı çekmediğinizi ya da en çok önemsediğiniz şeyleri kaybetmediğinizi söyleyin. Yine de buradasınız işte. Her şeye rağmen hayatta kalan bir kişi.

sk-KIA

Burası senin yaşadığın yer. İnsanların gördüğü en sıcak yer. Korkakların fazla dayanamadığı bir yer. O yüzden kahraman olmak zorundasınız. Hepimiz öyleyiz. Bazıları daha da fazla ama hiçbirimiz yalnız değiliz. Bazıları yaşadığı yeri korumak için yumruklarını kana bularlar. Diğerleriyse etraflarındaki akıntıyı, suçu, zalimliği, insan hayatına olan saygısızlığı durdurmak umuduyla sokakları kana bularlar. Yanlış!

Melek ya da şeytan, zengin ya da fakir, genç ya da yaşlı burada yaşıyorsunuz. Yaşadığınız yeri siz seçmediniz. O sizi seçti. Çünkü kahraman dediğimiz şey, üstümüzde yaşayıp bizi koruyan şey değildir. Kahraman, tanrı ya da bir fikir değildir. Bir kahraman, burada sokaklarda, bizim aramızda, bizimle yaşar. Her zaman buradadır ama çok az fark edilir. Aynaya bakın ve gerçek benliğinizi görün. Siz bir kahramansınız. Burası sizin yeriniz. Evinize hoş geldiniz.

2 Yorumlar

  • selam dost!
    kahraman olmak için pelerine ihtiyaç yoktur der bir zat. o yüzden kendi ortamının kahramanı olmaya bakması lazım insanın.
    görüşmek üzere

  • Bilgilendirme için teşekkürler.

Söz Sizde...

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir