Yıldız Savaşları Güç Uyanıyor

Yıldız Savaşları (Star Wars) filminin 7. serisi Güç Uyanıyor adı ile yıllar sonra beyaz perdeye dönüş yaptı. IMDB puanı 8.1 olan film başarılı bir gişe hasılatı elde etti.

Str Wars The Force Awakens: Yıldız Savaşları Güç Uyanıyor
Star Wars The Force Awakens: Yıldız Savaşları Güç Uyanıyor

Gerçek şu ki hiçbir zaman Star Wars çılgınlarından biri olmadım. Hatta dünyada büyük ses getirmiş, efsaneler efsanesi Star Wars film serisinin son filmi, benim izlediğim ilk filmiydi. O yüzden bundan önceki serileri ile kıyaslama gibi bir lüksüm yok.

O kadar çok film izlememe rağmen büyük ses getiren bazı filmleri es geçme, ilgi göstermeme, gıcık kapma gibi huylarım var. Mesela Yüzüklerin Efendisi serisini ve Harry Potter serisini filmler bittikten uzun yıllar sonra, izleyecek bir şey bulamadığım için izlemiştim. Çok beğenmiş olacağım ki tüm seriyi bir günde bitirmiştim. Belki Star Wars serisini de günün birinde tamamlarım. Kim bilebilir ki? Bu arada The Godfather filmini de halen izlemedim.

Yıldız savaşları serisinin son filmi; Rey ve Finn karakterleri etrafında yoğunlaşıyor. İlk Düzen adındaki karanlık taraftan kaçarak direniş ile iş birliği yapan bu ikili filmin ana karakterlerini oluşturuyor. Görevleri gizemli bir haritanın parçalarını tamamlayarak Sky Walker’ın (Üstad Luke) yerini bulmak. Ancak olaylar hiçte istenildiği gibi gelişmeyecek…

Yıldız Savaşları Güç Uyanıyor Film Eleştirim

Bir bilim kurgu sever olarak efekt ve aksiyonun her şey olmadığını biliyorum. Sanki senaryoda eksik bir şeyler var gibi. Yerine tam oturmayan bir şeyler. Biraz üstün körü, yüzeysel geçilmiş gibi. Belki de tüm bu düşüncelerimin nedeni; eski serilerini izlememiş olmam ya da beklentimin daha yüksek olması.

Film geçmişine saygı sebebi ile hemen herkes izledi. Fakat Harrison Ford haricinde iyi oyuncu bulamamışlar ve filme heyecan katamamışlar. Bir filmi yükselten şey;  kötü adamın gücünün en iyi şekilde ortaya konmasıdır. Bu kötü güç gösterilmeli ki kahramanımızın değeri anlaşılsın. Filmin başlangıcında karanlık adamın gücü iyi vurgulanmış ancak filmin sonunda eğitimsiz ve beceriksiz biri karşısında zorlanması tamamen saçmalık olmuş. Son olarak benim gözümde bu film aksiyon ve efekt sahneleri ile göz boyayan, oyunculuktan yoksun ve klişe bir senaryoya sahip.

Yıldız Savaşları Fragman
[featured-video-plus]

1 Yorum

  • Filmle ilgili yorumlarına ben de katılıyorum.Bütün seriyi izledim.Son film biraz zorlama daha da ziyade tekrar gibi olmuş bence.Ben hiç beğenmedim.
    Demekki ya daha iyi bir senaryo yazılmalıydı ya da herşey tadında bırakılmalı son film çekilmemeliydi.

Söz Sizde...

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir