İlk Gece – Marc Levy

Marc Levy’nin okuduğum ilk kitabı Yelit hanımın tavsiyesi üzerine ‘İlk Gün’ adlı romanıydı. O kadar etkilenmiştim ki hemen devam niteliğindeki ‘İlk Gece’ adlı romana başladım.

İlk Gece - Marc Levy
İlk Gece – Marc Levy
İlk Gece Arka Kapak Yazısı;

Bellekler tablasını parçalara ayırdım, parçaları grupların etkili ve bilge kişilerine emanet ettim…”

On beş yıl sonra karşılaştılar… İki eski sevgili Keira ve Adrian. İkisi de ayrı yollardan aynı hedefe yürüyen iki biliminsanıydı. Evrenin bilinmeyenlerini keşfetmek, bilinenleri tersyüz ederek çok ötelere ulaşmak… Biri ilk güne, biri ilk insana… Uzun bir serüven başladı; ölüm, her adımda onların yolunu gözlüyordu…

“Yaptığınız keşifleri açıklayacak olursanız, ilk gün, dördüncü dünya ülkelerinde yüz binlerce insan ölecek, ilk hafta içinde de üçüncü dünya ülkelerinde milyonlarca insan ölecek. Ertesi hafta, dünyanın göreceği en büyük göç dalgası başlayacak. Bir milyar aç insan, kendilerinde olmayana el koymak amacıyla kıtaları aşmak için denizlere açılacak. Herkes gelecek için ayırdığı birikimiyle günü kurtarmaya çalışacak. Beşinci hafta, ilk gece başlamış olacak.”

İlk Gece Kitabı Hakkındaki Görüşlerim;

Çok beğendiğim İlk Gün adlı romanın devamı. Macera, bilim ve sırların müthiş uyumunu bu kitapta görebilirsiniz. Sırlar çözülüyor ve iki bilim insanının da aradığı cevap bulunuyor, ama onlar insanları ve kendi mutluluklarını seçiyor.

Dünyayı değiştirebileceklerine inanan iki bilim insanı ve aşkları. Konusu itibariyle son zamanlarda okuduklarımız gibi tekdüze değil. Kurgusu muhteşem. Dili yalın ve hikaye oldukça özgün.

Harika bir kitap. Kurgu çok iyi , tam bir film tadında. Kesinlikle okumanızı tavsiye ederim.

Not: Bu kitabı okumak isteyenler öncelikle ‘İlk Gün’ adlı eseri okumalılar.

Söz Sizde...

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir