Yeni Nesil Ajan 3

Kim bilir kaç zaman geçti sinemaya gitmeyeli… 2017 yılında öyle güzel filmler vizyona giriyor ki bundan sonra sık sık gideceğim sanırım. Vin Diesel‘in başrolünü üstlendiği filmin üçüncü serisi Yeni Nesil Ajan : Xander Cage’in Dönüşü adı ile gösterime girdi. Aksiyon – Gerilim türündeki ABD yapımı film, 107 dakika sürüyor.

xXx : Return of Xander Cage

Yeni Nesil Ajan filminin aksiyon kadrosu bir harika olmuş. Ip Man film serisinde gösterdiği müthiş performans ile ünlenen Donnie Yen, ilk olarak Ong Bak filmi ile adını duyuran ve dövüş sahneleri ile efsaneleşen Tony Jaa, Yeni Nesil Ajan filmi ile birlikte Holywood’a ilk adımlarını atıyorlar. Aksiyon dalının ses getiren oyuncularının yanında; The Vampire Diaries dizisinden Elena Gilbert olarak tanıdığımız Nina Dobrev ve futbol dünyasının yıldızı Neymar Junior gibi sürpriz oyuncular da filmi ayrı bir tat katıyor.

Yeni Nesil Ajan : Xander Cage’in Dönüşü / Film Konusu

Pandora’nın kutusu olarak bilinen cihaz dünyada ki tüm askeri uyduları kontrol edebilmektedir. Pandora’nın Kutusu, Xiang (Donnie Yen) ve ölümcül ekibinin eline geçmiştir. Bu ölümcül ekibi durdurmanın tek yolu; onlar gibi hareket eden ve onlar gibi dövüşen birini bulmaktır. Heyecan arayan karakterlerden yepyeni bir ekip oluşturan Xander Cage (Vin Diesel), kendisini ölümcül bir komplo ağının içine düşmüş bulur. Üstelik bu komplo dünya hükümetlerinin en üst düzeylerini işaret eden bir tuzak olarak karşısına çıkar.

Yeni Nesil Ajan : Xander Cage’in Dönüşü / Film Eleştirim

Öncelikle şunu söylemeliyim ki;  filmi beğenip beğenmemeniz tamamen beklentilerinizle doğru orantılı olacaktır. Mesela bu filmde senaryo yönünden çok bir şey beklemeyin. Öyle şaşırtan, beyin yakan, üstüne çok kafa patlatılmış bir film değil. Özetle klasik ABD senaryosu. Ancak film, aksiyon ve görsel efekt açısından beklentilerinizi tatmin edebilir. Bu oyuncularla aksiyonun kötü olma ihtimali de yok zaten. Güzel kızlar filan olsun hormonlar coşsun diyorsanız onlar da var. Filmde geçen komik diyaloglar da durmak bilmeyen aksiyona farklı bir hava katıyor.

Bakalım Holywood’un eski filmleri canlandırabilme çabaları gişede nasıl bir etki yaratacak. Öyle ki daha evvel yine Vin Diesel’in başrolünü üstlendiği Riddick beğenilmemişti. Bu kez de en son 2002 yılında oynadığı bir film ile karşımızda.

Takdir izleyenin…

Yeni Nesil Ajan 3 : Fragman
[featured-video-plus]

2 Yorumlar

  • film iyide haritada türkiyeyi bölünmüş gstermese daha iyi olurmuş

  • geçenlerde izlemiştim, tam bir aksiyon filmi

    iyi oyuncular hep yaşlandılar artık, yerlerine birilerini bulamıyorum, keanu reeves olsun vin diesel olsun yerine adam yok. umarım ölmezler 🙂

Söz Sizde...

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir