Arabaları İnsan Yüzüne Benzetiyorum

Özellikle uzun yol seyahatlerinde arabalara bakarken, sanki onlar da bana bakıyormuş gibi geliyor. Kimi kızgın, kimi güler yüzlü, kimi hüzünlü, kimi de yaramaz bir çocuk gibi bakıyor. Acaba benim gibi başkaları da var mı? Merakı ile araştırmalarıma başlayıp sonrasında bu yazıyı yazmaya karar verdim.

insana benzeyen araba farları

Araştırmalarım da gördüm ki bu işin ticareti bile başlamış. Araç farlarına kirpik aksesuarı üretilerek satışa sunulmuş, çokta hoş olmuş. Volkswagen Beetle ve Mini Cooper modellerinde bayanların ilgi duyacağı güzel bir oto aksesuar seçeneği. Tabi bu aksesuarı, bir erkeğin aracında kullandığını hayal etmeme hormonlarım engel oluyor. 🙂

Şuan arabanın marka ve modeli aklımda değil ama  eskiden Serdar Ortaç’ı bir arabanın ön yüzüne benzetirdim. Neden bilmiyorum arabaya bakınca aklıma direk Serdar Ortaç geliyordu.

Araştırmam da derinlere indikçe, normal hayatta yollarda göremediğim, aşırı pahalı araçların bulunduğu bir görsel dikkatimi çekti. Aşağıdaki resimde araçların yüz ifadelerinin kara kalem ile insan silüetine benzerliğini görebilirsiniz.

İnsan yüzüne benzeyen arabalar
İnsan yüzüne benzeyen arabalar

3 Yorumlar

  • ben de çok benzetirim, belki de bu arabalar insan yüzlerinden ilham alınarak yapılıyordur

  • Aynı durumu ben de hep yaşarım. Yalnız değilmişim, sevindim. Dünya üzerinde her şeyin bir anlamı var dedikleri bu olmalı.

    • Güzel yorumun için teşekkür ederim. Bende yalnız değilmişim. 🙂

Söz Sizde...

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir