Supernatural Dizi (Doğaüstü)

Supernatural, 14. sezonu ile halen The CW kanalında yayınlanmaya devam eden korku, gerilim ve dram türündeki Amerikan yapımı dizidir. Dilimize Doğaüstü olarak çevrilen dizinin, IMDB puanı ise 8.6 ile hatırı sayılır.

13 Eylül 2005 tarihinde yayınlanmaya başlanan Supernatural dizisinin ana karakterleri;  Jensen Ackles (Dean Winchester), Jared Padalecki (Sam Winchester), Misha Collins (Castiel) ve Mark Sheppard (Crowley)  isimlerinden oluşmaktadır.

Supernatural Dizi – Doğaüstü

Diziye 2011 yılında, bundan tam 8 yıl önce başlamıştım. Sam ve Dean ile birlikte yaşlandım desem abartmış olmam. Fantastik olaylar örgüsü beni o kadar içine çekmişti ki sabah izlemeye başlayıp, gece yarısına kadar başından kalkmadığım günler hala dün gibi aklımda. Ne yazık ki bu serüven 2020 yılında sona erecek. Dizi yapımcıları tarafından Supernatural’in, 15. sezonu ile final yapacağı açıklandı.

Beni takip edenler bilirler, mutlaka her dizide bir favori karakterim vardır. Ancak Supernatural, birden çok favori karakterim olması sebebiyle diğer dizilerden ayrılıyor. Dile kolay koskoca 14 sezonu devirdi. Kimler geldi, kimler geçti? Crowley giderken ağlattı, Ruby üzdü, Arthur Ketch mutlu etti. Gabriel vardı bir ara şakacı şey 😛 Neyse ki kalanlarda sağlam karakterler. Castiel, diziye girdiği gün boyut atlattı resmen. Dean, o hep vardı, arada bir ölüp tekrar geliyor filan 🙂 Lucifer yine unutulmaz karakterlerden biri. Muhtemelen nefret tohumları ekmenize sebebiyet verecek.

Minicik Zararsız Bir Spoiler
14. Sezonun son bölümünde, Lucifer’a ettiğiniz tüm küfürlerden pişmanlık duyacağınız bir an gelebilir. Sıkı durun lütfen, 14. sezon finali belkide en iyi sezon finali olabilir.
Supernatural Dizi Konusu

Dünyada, normal insanların haberdar olmadığı yaratıklar (vampirler, kurt adamlar, hayaletler vs.) var. Yaratıkların varlığını bilen Avcılar adındaki oluşum, bu yaratıkları avlayarak insanlığa zarar vermesine engel oluyor. Supernatural dizisi, bu oluşumdaki ailelerden biri olan Winchester’lerin yaşadıklarını konu alıyor.

Sam ve Dean Winchester kardeşler, tüm o kötü yaratıkları avlarken maceradan maceraya koşuyorlar. İlerleyen sezonlarda diziye melekler, şeytanlar, hatta sonraları tanrı dahil oluyor. Sizde bu hengamenin içerisinde kendinize bir yer bulabilirseniz diziden kopamıyorsunuz.

Supernatural 14. Sezon Fragman

Söz Sizde...

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir