Lazarus Etkisi

The Lazarus Effect filmini izlememe sebep olan Olivia Wilde‘nin ta kendisidir. House M.D’den bu yana kendilerinin sıkı bir takipçisi oldum. Filmin posterinde Olivia Wilde’yi görür görmez play tuşuna bastım. Yorumlara bakmaya ne gerek var efendim.

Lazarus Etkisinde Olivia Wilde, başrolü Mark Duplass ile paylaşıyor. Yönetmenliğini David Gelb‘in yaptığı film yaklaşık yaklaşık 90 dakika sürüyor.

lazuris

Lazarus Etkisi, Frank’in  nişanlısı Zoe ile birlikte kurdukları araştırma grubunun ölüleri geri getirmeyi amaçlayan deneyleri konu alıyor. Ölü hayvanları hayata döndürmeyi başaran bu grup isimlerini dünyaya duyurmaya hazırlanırken. Bir ilaç firması projeyi öğrenir. Deneylere son vererek tüm kayıtları ve geliştirilen serumu grubun elinden alır.  Çaresiz kalan araştırma grubu deneyi tekrarlayıp video kaydına almak ister. Deney sırasında beklenmedik bir olay olur ve Zoe elektrik akımına kapılarak ölür. Nişanlısı Frank, Zoe’yi kaybetmek istemiyordur ve arkadaşlarını deneyi Zoey üzerinde kullanmaya ikna eder. Zoe hayata dönmüştür ama yanlış giden bir şeyler vardır. Tamamen farklı bir karaktere bürünür. Ekip bu korkunç gerçekliğin içinde sıkışıp kalmıştır. Artık konu birini hayata geri döndürmek olmaktan çıkmıştır ve döndürdükleri kişinin gazabından kurtulmaya çalışırlar.

Sıkılmadan izleyeceğiniz, ne zaman başlayıp ne zaman bittiğini anlamayacağınız bir film diyebilirim. Tabiki bunda filmin kısa süresininde etkisi olabilir 🙂 Sizler için kendimi feda edip filmi karanlıkta ve yalnız izledim. Bu filmi korku filmi olarak düşünmeyin lütfen. Gerilim ve heyecanlı bir filmdi.

[featured-video-plus]

 

Filmden Görüntüler

Söz Sizde...

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir