Yeni Dizi: Limitless

Güzel, kaliteli bir dizi bulmakta zorlananlar ve yeni bir diziye başlamak isteyenler, buyursunlar efendim. Limitless tam da aradığınız dizi olabilir. Sizlerle aynı duygu ve düsünce içerisinde boşluğa düştüğüm bir anda, filmi ile efsane olan 2011 yapımı Limitless‘in diziye uyarlanmış versiyonu ile karşılaştım.

Dizi: Limitless
Dizi: Limitless

2015 yapımı, henüz ilk bölümü yayınlanmış, körpecik dizimiz Limitless hakkında bilgiler vereceğim.

Aslında her şey 2001 yılında Alan Glynn tarafından yazılan The Dark Fields adlı kitapla başlamış. Limitless filmi, konusunu The Dark Fields kitabından alarak 2011 yılında beyaz perdeye uyarlanmış. Filmi çok ses getirip büyük bir kitleye ulaşınca, 2015’te filmin devamı niteliğinde yine Limitless adı ile diziye uyarlanmış.

Limitless filmi, New York’ta savsak bir hayat yaşayan, pek de başarılı olmayan yazar Eddie‘nin (Bradley Cooper) hayatını konu alıyordu. Kız arkadaşından da ayrılmasıyla hayatı tepe taklak gitmeye devam eden Eddie,  günün birinde beyninin tüm kapasitesini kullanabileceği, nöron artırıcı bir ilaçla tanışır. Bu sayede paraya, akla ve çekiciliğe sahip olur. Fakat Eddie, kısa bir süre sonra sonsuz güce bedelsiz sahip olunamayacağını anlar.

Limitless dizisi, tam da filmin bıraktığı yerden devam ediyor. Dizide yine Eddie (Bradley Cooper) karakterini görsekte asıl konu bu kez Brian‘ın hayatı üzerine yoğunlaşıyor. Eddie’nin sıradan bir kişi olan Brian’e beynini kullanabileceği haplardan bir tane vermesi ile macera başlıyor. Ancak Brain bir anda kendisini cinayetler üçgeninde bulur. Dedektiflerin peşine düşmesiyle onlardan kaçmayı başaran Brian, ne kadar zeki olduğunu göstererek aslında büyük bir hata yapar. Dedektiflerin zihin geliştirici haplardan kullandığını fark etmesiyle içinde bulunduğu tehlike iyice artar. Bu tehlikeden kurtulmak için zihin geliştirici haplardan tekrar kullanmak zorundadır. Dedektiflerden bahsetmişken Dexter dizisinde Debra Morgan karakteri ile tanıdığım Jennifer Carpenter‘de dizinin baş rol oyuncularından bir tanesi. Onu yeniden bir dizide ve yine dedektif rolünde izlemek benim için ayrı bir keyif.

Bilim kurgu, polisiye, aksiyon dizi severler toplanın. Ortalık karışacak, zamanı geldiğinde buralar hep değerlenecek. Vaziyetinizi alın, Limitless dizisi ilk bölümde ki tadı ile devam ederse efsaneler arasına girecektir.

Limitless Dizisi Tanıtım Vİdeosu
[featured-video-plus]

7 Yorumlar

  • Game of thronesın yeni sezonunu beklerken Mr.Robot’a başlamıştım. Hamza hocamın önerisi üzerine Limitless’e başladım gerçekten her bölümü ayrı bir heyecan ve keyif veriyor. Kesinlikle izlenmesi ve takip edilmesi gereken bir dizi.

    • O kadar dizi izliyorum ama şu Game Of Thrones’e ısınamadım gitti. İlk 4 bölümünü farklı farklı zamanlarda izlemiş ve her bir bölümde ayrı ayrı uyuya kalmıştım. 🙂

  • Dizinin 3. bölümünü de izledim. Şimdiden sıkmaya başladı. Belki ileride eleman ajan olarak çalışacak ve olaylar gelişecekse izlenilir. Sıradan polisiye dizisi olmaz umarım…

  • Aslında neredeyse bir yıldır dizi falan izleyemiyorum. En son The 100 ve The Walking Dead izlerdim, onarında ipin ucunu kaçırınca tekrar toparlayamadım. Aradan çok uzun zaman geçti ve artık yetişebileceğimi sanmıyorum. Okulların açılması ile vize final stresinden kaçmak için kitaptan sonra ikinci durak olarak, bir dizi düşünüyordum. Bu konuda güncel bir dizi bulmak güzel oldu dogrusu. İçinde New York’da varya mutlaka severim ben bu diziyi. Bence sende “New York I Love You” adlı filmi izlemelisin. Bu dizinin konusunuda beğendim. En kısa zamanda başlayacağım bu diziye 🙂

    • Bir çok dizi ve film izleyen birisi olarak “New York I Love You” filmini izlemedim. Bende senin tavsiyeni en kısa zamanda izleyeceğim. Sınavlarında da başarılar dilerim. 🙂

  • geçenlerde izledim. tutar bu dizi

    • Yeni bir dizimiz daha oldu. Hadi hayırlısı bakalım 🙂 Birde geçenlerde yine ilk bölümü yayınlanmış Lucifer adlı diziyi izledim. Mutlaka göz atmalısın Şafakcım.

Söz Sizde...

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir