Self/less

Yaklaşık 2 hafta önce bilgisayarıma download ettiğim ama bir türlü izleme fırsatı bulamadığım Selfless filmini sonunda izledim. Hatta bu süreçte filmin adını dahi unutmuşum. Film başladığında jenerikte gördüm. 🙂

Self/less
Self/less

Gecenin bu saatinde (03:12) ne yapsam diye düşünürken içimde ki ses konuşmaya başladı; lan sen haftalar önce bir film indirmiştin ya ne zaman izleyeceksin? Valla kral adamsın iç ses diye karşılık verdim. Fakat filmin adı neydi? Bu soruya iç sesim bile cevap veremedi. İndirmeye layık gördüysem iyi filmdir diyerek laptopumda ki filmi 119 ekran Philips Tv‘ime yansıttım.

Self/less Film Konusu

Filmin henüz ilk sahnesinde yaşlı ve çirkin bir adam (Ben Kingsley) beni karşılıyordu. İlerleyen sahnelerde gördüm ki bu çirkin abimiz aşırı zengin, kaymak tabakadan birisiymiş ve kanser nedeniyle ölmesine 6 ay kalmış. Ölüm kendisine yaklaşırken her insan gibi o da ölümden korkuyordu. Peki onca para ölüme çare olabilecek miydi? Self/less filminde bu sorunun cevabı; evet.

250 Milyon Dolar karşılığında ruhu ölmekte olan bedeninden çıkarılıp, sağlıklı bir bedene naklediliyordu. Yeni bedeni (Ryan Reynolds) genç ve yakışıklıydı. 52 yıldır yapamadıklarını yeni genç bedeni sayesinde yeniden yapmaya başlıyordu. Anlayın işte kızlarla olan ilişkilerden bahsediyorum. Yazık lan özlemiş adamceğiz 🙂 Fakat yeni bedenine alışma evresinde, bu bedene ait anılarla nöbet geçirmekteydi. Meğersem bu beden laboratuar şartlarında oluşturulmamış. Eskiden yaşayan birinin bedeniymiş. Adam şok tabi! Vicdanı ve aklı arasında sıkışan adam sonunda ortada kalan eski eşi ve küçük kızını bulmaya karar verir. Olaylar tam da burada kopar gider..

Self/less Film Bilgileri

Filmin başrollerini Ryan Reynolds, Natalie Martinez, Ben Kingsley paylaşıyor, yönetmenliğini ise Tarsem Singh yapıyor. IMDB puanı 6.5 olan film, yaklaşık 150 dakika sürüyor.

Bilinç aktarılması , zihin kontrolü ve hafıza silme konusu her zaman ilgimi çekmiştir. İmkansız diye birşey yok. Film bilim kurgu olsa da uzun zamandır ilk kez gerçekçiliği bu kadar ağır basan bir film izlememiştim. Özellikle Ryan Reynolds oyunculuğun hakkını fazlasıyla veriyor. Aksiyon çok yerinde kullanılmış. Kesinlikle izlenilmesi gereken filmlerden..

Self/less Fragman
[featured-video-plus]

2 Yorumlar

Söz Sizde...

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir