iOS 10 (Video İncelemem)

Merhaba Apple sevdalıları, 13 Eylül 2016 Türkiye saati ile 20.00’de tüm kullanıcılara açık hale gelen  iOS 10 için hazırlamış olduğum inceleme videosuna hoş geldiniz.

[featured-video-plus]

 

Gelmiş geçmiş en büyük iOS güncellemesi olan iOS 10, çeşitli yenilikleri de beraberinde getirdi. Bu yenilikleri başlıklar halinde belirtmem gerekirse;

1- iMessage  2- Fotoğraflar  3- Apple Music  4- Haritalar  5- Kilit Ekranı  6- Ev Uygulaması  7- Siri  8- Bildirimler  9- Takvimler  10- e-Mail

Video da ayrıntılı olarak incelediğim için burada tek tek yeniliklerden bahsetmekten ziyade genel bir değerlendirme yapmak istiyorum. Yeni işletim sistemi hakkında ilk söylemek istediğim göze daha çok hitap ettiği ve yeni efektler sayesinde daha hızlı çalışıyormuş gibi bir izlenim bıraktığıdır. Apple, her zaman ki gibi sadeliği ve şıklığı ön planda tutmayı başarmış.

Benim kanaatimce en büyük gelişim iMessage ve Fotoğraflar uygulamalarında olmuş. Mesajlaşmak ve fotoğraf albümünde gezinmek daha eğlenceli bir hal almış. Bunun yanında Siri‘nin Apple şirketine ait olmayan uygulamalar ile entegre çalışabilmesi, yapabileceklerimiz açısından çok daha geniş bir seçenek sunuyor. Apple Music ücretli olduğu sürece benden hiç övgü alamayacak!

Kısaca toparlarsak iOS her zaman kolay kullanımı ile övgü alan, en stabil işletim sistemi olmuştur. iOS 10 ile bu durum gelişerek devam ediyor. Telefonunuzu veya tabletinizi kullanmak eskisinden daha kolay ve eğlenceli oluyor.

iOS 10 Güncellemesi Nasıl Yapılır?

iOS 10 güncellemesini yükleyebilmek için; Ayarlar >> Genel >> Yazılım Güncelleme yolunu izleyerek otomatik olarak güncelleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

iOS 10 Hangi Cihazlara Yüklenebilir?

iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPhone 6s, iPhone  6s Plus, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone SE, iPhone 5s, iPhone 5c, iPhone 5

iPad Pro, iPad Air 2, iPad Air, iPad (4. nesil), iPad mini 4, iPad mini 3, iPad mini2

iPod Touch (6. nesil)

Söz Sizde...

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir