Hız Tutkusu – Need For Speed

Breaking Bad dizisinden tanıdığım filmin başrol oyuncusu Aaron Paul harika bir yapıtta yerini almış. Yine son günlerde çok ses getiren Mr. Robot isimli dizinin başrol oyuncusu Rami Malek’i hız tutkusu’nda izlemek benim için ayrı bir keyif oldu.

Need For Speed: Hız Tutkusu
Need For Speed: Hız Tutkusu

Tobey Marshall (Aaron Paul), ailesine ait bir araç motoru tamirhanesinde çalışan dürüst bir gençtir. Ancak babasının ölümünden sonra Marshall Motor borç bataklığına saplanır. Bu borçları kapatabilmek için arkadaşları ile Marshall Motor‘da çalışmaya devam eden Tobey, aynı zamanda yasa dışı yeraltı yarışlarına katılmaya başlar. Bu yarışlar esnasında aralarında kız meselesi olduğunu düşündüğüm düşmanı Dino Brewster (Dominic Cooper) ile karşılaşır. Ertesi gün Dino, Tobey’e reddedemeyeceği bir iş teklifi ile gelerek dünyanın en hızlı Mustang‘ini yapma fırsatını sunar. Her şey iyi giderken kimin daha iyi şoför olduğu iddaasına tutuşan Tobey ve Dino aralarına Tobey’in yakın arkadaşı Little Pete‘inde katılmasıyla yarış başlar. Dino’nun çarparak takla attırdığı Pete hayata gözlerini kapayınca suçu Tobey’in üzerine yıkar. 2 yıl hapis yatan Tobey, unutulmayacak bir intikam için planlar yapmaya başlamıştır bile..

Hız Tutkusu, hızlı ve öfkeli serisinden sonra izleyebileceğiniz en iyi yarış filmi. Filmde bir çok efsanevi aracın kapışması beni ayrı bir heyecanlandırdı. Bugatti, Mustang, Lamborghini, Ferrari vs.

Need For Speed Run oyununu oynayanlar bilir resmen oyunun filmini çekmişler. Bu filmi izledikten sonra hızlı ve öfkeli ile karşılaştıracak çok kişi olacaktır, yapmayın. İkisininin yeri ve zevki ayrı. Yarış filmleri dalında bu filmin birisi Messi ise diğeri de Ronaldo 🙂

Arabaları , yarışları, motor sesini seviyorsan durma hemen izle. Daha fazla okuma yazdıklarımı hemen şimdi aç izle. Türünde arşivlenecek güzellikte bir film. Sen hâlâ açmadın mı filmi?

[featured-video-plus]

Söz Sizde...

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir