TTNet Nakil İşlemi Rezaleti

“Türk Telekom” bu iki kelime son üç ayımı kabusa dönüştürdü. Nasıl olur da İzmir’in göbeğinde TTNet nakil işlemi yapılamaz? Millet 80 günde devri alem yapıyor, bunlar 90 günde nakil yapamadılar.

ttnet-nakil-islemi-dilekcesi

15 Nisan Cuma günü evimi taşımak suretiyle TTNet nakil işlemi başvurusunda bulundum.  7 iş günü içerisinde nakil işleminin tamamlanacağı söylendi. Bekledim, bekledim, bekledim… Bu süreçte eve gelen giden olmamasına rağmen 10 gün sonra bana dönüş yaptılar ve teknik bir arıza nedeniyle nakil işleminin gerçekleştirilemediğini söylediler. Sonra tekrar nakil başvurusunda bulunmamı tavsiye ettiler. 10 gün sonra tekrar, tekrar, tekrar… Bu süreç böyle tam 6 döngü olarak gerçekleşip giderken ben de bir yandan şikayet dilekçeleri dolduruyorum. Tüketici haklarına başvuruyorum.

Canıma tak ettiği nokta da dedim ki; TTNet, İnternet aboneliğimi sonlandırmak istiyorum. Müşteri temsilcisi ne dese beğenirsiniz? Bu işlemi gerçekleştirmek için son faturanız hariç 594 TL cayma bedeli ödemelisiniz. Kardeşim hem aylardır İnternet hizmeti sağlayamıyorsunuz hem de veremediğiniz hizmet için cayma bedeli istiyorsunuz diyorum. Bunun için Türk Telekom Müdürlüğüne başvurmanız gerekmektedir diyor.

Hadi bakalım dön şimdi en başa… Türk Telekom Müdürlüğüne gittim. Durumu izah ettim ve gerekli dilekçeyi doldurdum. Görevli dedi ki; şimdi bunun için ekiplerimiz alt yapının uygun olmadığına dair rapor düzenleyecek. Alt yapı olmadığı rapor ile kesinleştiğinde abonelik iptal süreci başlayacak. Allah belanızı versin dedim ve çıktım. Artık zaman kavramını yitirdiğim dönemlerde, üstünden kaç gün geçti bilmiyorum. Sonunda cayma bedeli ödemeksizin iptal işlemi gerçekleşti.

Türk Telekom denen illetten kurturul kurtulmaz, Turkcell Superonline müşteri hizmetlerini arayıp abonelik başvurusunda bulundum. Adresimi verdiğimde alt yapının bulunmadığını, gerekli alt yapı hizmetinin sadece Türk Telekom tarafından sağlanabildiğini, bunun için gerekli girişimlerde bulunup alt yapının hazırlanacağını söylediler. Yine 3 ay bekleyeceğim galiba diye düşünürken, 2 gün içerisinde tüm teknik sorunları çözüp İnternet hizmetini sağladılar.  Helal olsun Superonline!

Bu yaşadıklarımdan sonra Türk Telekom telefon hattımı, pahalı da olsa Turkcell operatörüne taşımakta biran bile tereddüt yaşamadım. Bu firmaya verdiğimiz paraya yazık.

Bu Durumdan Çıkarılacak Sonuçlar
  1. Türk Telekom: Kendi müşterisini, başka firmaya kaptırmak için elinden geleni yapan saçma bir firma.
  2. Türk Telekom adı geçen tüm hizmetlerden uzak durmak, akıl sağlığımız için önemli.
  3. Sabrın sonu selamettir.

 

4 Yorumlar

  • Bende 15gündür Bekliyorum nakil için hayırlısı olsun artık. Biri geçerse yeni abonelik yapacaklarını söylediler. Sistemde sıkıntı varmış.

    • Türk Telekom rezil bir şirket. Uzak durmanızı öneririm.

  • Muhammet öncelikle geçmiş olsun. Belirtmem gerek ki bütün firmalar aynı! Mevcut müşterilerini adeta kaçırmak için yarış içindeler. TTNET’i de Süperonline’ı da kullandım. İkisinden de memnundum ama yeni müşteri kazanmak için de ellerinden geleni yapıyorlar.

    • Teşekkürler Çağrı. İnşallah superonline da aynı sorunla karşılaşmam. Bloğumu özlemişim 🙂

Söz Sizde...

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir