Terminator 5: Genisys

Toplanın çocuklar efsane seri geri döndü. Terminatör 4’te rol almayan T800 serisi robot Arnold baba Terminatör 5 ile aramıza dönüyor. Terminatör serisinin ilk filmi henüz ben dünyaya gelmeden 1984 yılında çekilmiş. Sanıyorum ben küçük bir çocukken terminatör serisinin 2. filmi ile seriye başlamışım. Terminatör dendiğinde aklıma gelen ilk şey o unutulmaz replik; ‘ hasta la vista baby ‘ oluyor.

Terminatör 5: Genesis
Terminatör 5: Genesis

Serinin beşinci filmi Terminatör 5’in yönetmenliğini Alan Taylor üstleniyor. Filmin başrollerinde ise Arnold Schwarzenegger , Emilia Clarke ve J.K. Simmons rol almakta.

Terminatör 5 – Genesis:  Konusu

Yıl 2029, görev belirlendi; Skynet‘i yok etmek. Direnişin simgesi John Connor, dünyayı insanların tekrar kazanması için skyneti yok etmenin tek çözüm olduğunun bilincindedir. Bunu başarmanın da tek yolu kalmıştır, Kyle Reese geçmişe göndermek. Sarah Connor’ı korumak amacı ile 1984 yılına gönderilen Kyle Reese anlatılandan bambaşka bir dünya ile karşılaşır, çünkü geçmiş değişmiştir. Madem geçmiş değişebiliyorsa gelecek neden değiştirelemesin ?

Terminatör 5 – Genesis: Hakkındaki Yorumum

Filmi bugün izleyebilme fırsatını yakaladım. Terminatör 4’te oynamayan Arnold Schwarzenegger‘in dönüşü ile birlikte o bildiğimiz Terminatör ruhu tekrar yakalanmış. Filmi izlerken eskilere gidiyorsunuz adeta Terminatör 1 ve 2’yi tekrar yaşadım. Keşke dedim Sarah Connor karakterine yine Linda Hamilton hayat verebilseydi ne güzel olurdu. Geçmişe ve geleceğe yolculuklar film içerisinde bir kaç kez kullanılınca ilk başta konuyu yakalamak zor oluyor. Fakat film ilerledikçe konu yavaş yavaş çözülüyor ve anlamaya başlıyorsunuz.

Terminatör Genesysi, serinin tamamını göz önünde bulundurursanız 3 ve 4 ‘de dağılmaya başlayan konuyu toparlamış, bütünlemiş diyebiliriz. Serinin felsefesine yakışmış, 1. ve 2. Terminatör filmleriyle doğrudan bağlantı kurmuş. Görsel efektler, oyunculuk performansları gerçekten başarılı. Hatta yaşlanan Arnold’u bile kılıfına uydurmuşlar. Yaşlanmış bir terminatör olarak karşımıza çıkıyor 🙂

Terminator: Genisys İzle
[featured-video-plus]

Söz Sizde...

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir