No Escape – Kaçış Yok

Film severler için güzel film bulmanın zor olduğu bu dönemde, izlediğim ve beğendiğim filmleri tavsiye etmeye devam ediyorum. Günün tavsiye filmi, başrollerinde Owen Wilson, Lake Bell ve Pierce Brosnan’ın bulunduğu, yaklaşık 105 dakika süren No Escape (Kaçış Yok) isimli film.

No Escape: Kaçış Yok
No Escape: Kaçış Yok
No Escape – Kaçış Yok Film Konusu

Jake Dwyer’ın Amerika’da çalıştığı şirket iflas edince iş bulmakta güçlük çeker. Bu nedenle Kamboçya’dan  gelen iş teklifini kabul eder ve ailesi ile birlikte bu ülkeye yerleşmeye karar verir.  Kamboçya’ya geleli henüz 24 saat olmamışken, ülkede siyasi çatışmalar baş gösterir ve halk ayaklanmaya başlar. Çatışmaların tam ortasında kalan ailenin, şehirden ve ülkeden kaçmak için giriştiği amansız mücadele böylece başlar.

Film konusu itibari ile oldukça gerçekçi. Batılı ülkelerin rant sağlama amacı ile tutunduğu siyasal tavrı gözler önüne seriyor. Haklarını aramak amacı ile ayaklanan halk, polis güçlerini, aynı görüşü paylaşmayan insanları ve Amerikalı’ları acımasızca katlederken kimin haklı olduğunu düşünmek kafaları karıştırıyor. Filmin abartısız ve gerçekçiliği yüksek olmasından dolayı gerilim yüksek seviyelere taşınıyor.

James Bond olarak ün salan aktör Pierce Brosnan, özellikle aksiyon sahnelerinde güzel bir heyecan katıyor ve filmin ana fikrini anlatıp aradan çekiliyor. Owen Wilson ise “Kaçış Yok” filminde pekte alışık olmadığımız bir rol üstlenmiş olmasına rağmen, kendisini gayet başarılı buldum.

 Kaçış Yok Fragman
[featured-video-plus]

Söz Sizde...

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir