HTC One M9 için Büyük Yaz Güncellemesi

HTC One M9 için yeni bir güncelleme geliyor. Büyük değişimler sunacak güncelleme, daha uzun pil ömrü, daha serin kullanım ve yeni özellikler getirecek. HTC‘nin 2015 yılı amiral gemisi One M9, Qualcomm’un oldukça hararetli çalışan işlemcisi Snapdragon 810‘dan en fazla etkilenen modellerden biri oldu.

Qualcomm‘un yazılımsal tarafta bazı yaptığı yenilikler, üreticilere de sunuluyor ve artık Snapdragon 810′lu cihazlara verilen güncelelmelerle cihazın daha az güç tüketip, daha az ısınması sağlanabiliyor.

htc-one-m9

HTC One M9 için büyük güncelleme! 

Qualcomm‘un üreticilere verdiği yeni yazılımlarla beraber, Snapdragon 810‘un verimi daha artıyor. Böylece HTC One M9, LG G Flex 2 ve Xperia Z3+ gibi modeller daha az ısınarak, daha az güç tüketmesi sağlanacak.

HTC’nin One M9 için hazırladığı büyük güncelleme paketinin en etkili kısmı işlemci tarafında yapılacak optimizasyonlar olacak.

HTC One M9 için gelecek güncelleme nelere çözüm olacak?

Bu optimizasyonlar sonrası Skype ya da Hangouts gibi görüşme yazılımlarında bile oldukça hissedilir seviyelere çıkan ısınma ve bataryanın hızlı bir şekilde azalması gibi sorunların önüne geçeceği söyleniyor.

Genel olarak Facebook,

YouTube, Skype, ve Hangouts başta olmak üzere sosyal medya uygulamalarına yönelik optimizasyonların yer alacağı yazılım güncellemesi, bu uygulamaların kullanıldığı esnada oluşan yüksek güçtüketimini azaltacak.

Kamera tarafına da eklemeler yapacak HTC, otomatik parlaklık ayarlama algoritmasında değişiklikler sağlayacak. Böylece çekilen fotoğraflardaki renk ayarı daha başarılı bir şekilde yapılabilecek. Özellikle düşük ışık altında çekilen fotoğrafların kalitesi artacak.

Detayların artırıldığı fotoğraflarda, grenlerinde önünce geçildiği de gelen detaylar arasında.

1.40.401.5 sürüm numaralı güncelleme, Tayvan başta olmak üzere Avrupa’daki cihazlar için yayınlandı. Ülkemize de kısa süre içerisinde güncellemenin gelmesi bekleniyor.

Söz Sizde...

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir