Hitman: Ajan 47

Hitman: Agent 47
Hitman: Agent 47

Sene bilmem kaç şu an hatırlamıyorum, ilk Hitman filmini izlediğimde keşke ikincisi çıksa da izlesem demiştim. Nasıl çok beğenmişsem demek ki. İşte yıllar sonra o gün geldi ve Hitman Agent 47 ismi ile seri devam ediyor.

Herkes olmasa da bir çoğu bilir Hitman aslında video oyunu serisidir.  Oyunun ana karakteri Hitman, ajan 47 kod adı ile anılmaktadır. Video oyunundan sonra romanının yazıldığını duymuştum. Sonrasında ise filme uyarlanmıştı. 2015 yapımı bu filmin tarihçesini hatırladığım kadarıyla aktardıktan sonra sıra geldi filmden bahsetmeye..

İnsanoğlunun tarihi, savaş tarafından belirlenmiştir. Savaşta savaşan insanlar tarafından. Ya daha iyi bir insan yaratabilseydik? Birisi yarattı. Ajan programı 1967 yılının Ağustos ayında Peter Aaron Litvenko adında bir adam tarafından başlatıldı. Amacı, kusursuz bir ölüm makinesi yaratmaktı. Duygusuz, korkusuz ve pişmanlık duymayan insanlar yaratmak. Program başarıya ulaşmıştı. Ancak merhametsiz insanlar yaratmanın bedeli, Litvenko’nun vicdanı olmuştu. Dâhi aklını kaçışında kullanarak ortadan kayboldu. İfşa olmasından korkan hükümet, programı durdurdu. Hayatta kalan Ajan’lar karanlıklara çekildiler. Potansiyelini farkeden bir çok kişi programı yeniden başlatmayı denedi. Hepsi başarısız oldu. Onlar da başarılı olan adamı bulmaya odaklandılar. Ancak kimse onu bulamıyordu. Araştırmanın altıncı yılında Litvenko’yu buldurabilecek bir ipucu yakaladılar. Kimse bunun sonunda küçük bir kıza indirgeneceğini tahmin bile etmemişti…

Karşımızda bir önceki Hitman uyarlamasından 1 çıta daha başarılı işlenmiş bir yapım var. Hitman: Ajan 47 filmi,  konu – aksiyon bütünlüğü olarak gerçekten etkileyici. Göz alıcı aksiyon sahneleri ve felsefesi filmi izlenebilir kılan şeylerden sadece bir kaçı. Oyuncu ve mekan seçimleri de bir o kadar başarılı. Tipik aksiyon filmlerinin aksine film vurdu kırdıdan ibaret değil. Zaten Hitman’i çekici yapan şey, aksiyonun dışında beyin oyunlarının da olmasıdır. Bu yüzden çok ilginç bilgiler ve “hadi canım” dedirten olaylara tanıklık edeceksiniz.

Hitman: Ajan 47 Fragmanı
[featured-video-plus]

Söz Sizde...

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir