Muhammet Kavlakcı

Aslında her şey ilkokul hocamın çok konuşuyorum diye kulağımı büküp, cetvelle beni dövmesiyle başladı. Ondan sonra hiç susmadım. 2015 yılında bu bloğu açarak konuştuklarımı yazıya dökme zamanının geldiğine karar verdim. Artık hem konuşup hem yazıyorum..

Benzer Yazılar
Yorum ( 7 )
 1. Ben o küçük şehirlerde kurulan üniversitelerin, diye başlar devamını getirmem getirirsem sıkıntı olur. Öğrenciye acımıyorlar hocam. Öğrenciyseniz ev kirası 750 TL aile iseniz 500 TL tam bir, neyse sinirlendim yine 😀

 2. Kenan
  14 Kasım 2015 - 14:26

  Öğrenciye yolunacak tavuk muamelesi yapmaması gerektiğini öğrendiği zaman mal sahipleri, o zaman bir nebze de olsa rahatlarız.

 3. Bana kalırsa üniversiteler İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa gibi büyük şehirlerde olmalı.. Aksi takdirde üniversite öğrencisine lise öğretimi vermekten ileriye gidilemiyor! Üniversite öğrencisi tiyatroya gidecek, kendini geliştirebileceği kurslara katılabilecek, büyük şehir görüp bakış açısını geliştirecek. Aksi halde lise eğitimli üniversite mezunu kazandırılıyor topluma…

 4. Ünversiteye daha yolum düşmedi ancak büyüklük açısından olduğu içinde ola bilir 🙂

 5. dağın başına üni yapılabilir ancak o üniversitenin içinde herşeyi barındıran sosyal tesisi olmalıdır.

 6. Kampüsü büyük olan ve şehir merkezinde olan üniversitelerin büyük bir çoğunluğu eski üniversiteler. Yapıldığı zamanlarda şehir merkezleri bu kadar beton yığınıyla dolu değildi. Şimdi hem merkezlerin dolu olması hemde çok pahalı olmasını göz önünde bulundurursak üniversitelerin şehir dışında kurulmasına hak verebiliriz.
  Gelelim Ortaylı hocanın sözlerine…
  İlber Ortaylı’nın sözüne de harfiyen katılıyorum. Neredeyse her ilde bir üniversite var ama eğitim kalitesinin ve öğrenciler için üniversite koşullarının iyi olmadığını düşünüyorum.

Bir cevap bırakın